Zákaznická podpora je vám k dispozici každý pracovní den od 9 do 17 hod. na tel. 727 946 827 nebo info@esvetlo.cz

3 tipy na zajímavé osvětlení zahrady

Foto: thehomebuilders.netJe krásně teplo a my sedíme venku na zahradě. Grilujeme s přáteli a dobře se bavíme. Nebo jen tak lenošíme u sklenky něčeho dobrého. Pomalu se stmívá... Dovnitř se nám ale nechce, naopak toužíme po tom, aby tato pohoda ještě neskončila.

Stačí si rozsvítit zahradní osvětlení a můžeme se bavit dál :-) Pár dobře zvolených zahradních lampiček nebo světýlek rozvěšených na pergole vytvoří skvělou atmosféru. Přinášíme vám 3 tipy pro osvětlení zahrady k inspiraci.

Překvapte své přátele.

1. Venkovní LED pásky

Venkovní posezení skvěle osvětlíme led pásky na nábytek. U těch samolepících jednoduše sejmeme ochrannou vrstvu a pásek nalepíme zespodu zahradního nábytku. Na většině povrchů drží velice dobře.

Velmi efektní je osvětlení jednotlivých stupňů schodů vedoucích na terasu. Plní i praktickou funkci, abychom dobře viděli a o schod nezakopli.
Led pásky by měly být ideálně zalité v silikonu a s minimálním stupněm ochrany IP44 (informace o ochraně IP jsme sepsali do článku Jak vybrat venkovní osvětlení).

2. Dekorativní osvětlení rostlin

Pochlubme se svými květinami a dalšími rostlinami. Nechme je vyniknout a vhodným osvětlením na ně upozorněme i po setmění.

Co všechno můžeme na zahradě osvětlit?

Z rostlinné říše například:

  • květiny a keře
  • okrasné záhony
  • osázené květináče
  • menší i vzrostlé stromy
  • popínavé rostliny...

 

Možností je více, než by se nám mohlo na první pohled zdát. Pro inspiraci je dobré si projít různé fotografie, na internetu jich najdeme velké množství.

Jaký druh svítidel na zahradu vybrat?

Pokud se zaměříme na osvětlení rostlin, skvěle využijeme solární lampičky a zápichy, svítidla stojanová a sloupková, dalšími možnostmi jsou svítidla pojezdová a zápustná. Vždy záleží na konkrétních dispozicích zahrady a našich požadavcích na celkový vzhled.

Venkovní stojanové svítidlo SITRA
Venkovní stojanové svítidlo Sitra
Pojezdové LED svítidlo
Pojezdové LED svítidlo
Svítidlo GUN na bodci
Svítidlo Gun na bodci

 

3. Designové zahradní osvětlení

K vytvoření zajímavé atmosféry můžeme využít světlo i samo o sobě. Svítidlo zajímavého tvaru je velmi dekorativní a pro použití variabilní. Jiná svítidla zase vypadají jako svítící květináč. Možností je více a záleží na nás, jakou si vybereme.

Venkovní dekorativní svítidlo MAGIC
Venkovní svítidlo Magic
Svítící květináč SQUARE
Svítící květináč Square
Venkovní svítidlo ROTOBALL
Venkovní svítidlo Rotoball

 

Zahradní svítidla jako taková představují větší celek. Připravili jsme pro vás spoustu tipů a rad, jak při jejich výběru postupovat. Navštivte sekci Jak vybrat osvětlení a projděte si jednotlivé články. S čím si nebudete vědět rady, s tím vám rádi pomůžeme buď na chatu nebo nás kontaktujte e-mailem či telefonicky.

Tento web používá soubory cookie. Procházením webu souhlasíte s jejich používáním. Více zde.
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení