Zákaznická podpora je vám k dispozici každý pracovní den od 9 do 17 hod. na tel. 727 946 827 nebo info@esvetlo.cz

Chytré LED žárovky - ovládejte je chytrým telefonem

Philips představil svojí chytrou LED žárovku již v roce 2012 pod názvem Hue. Momentálně je na trhu dostupný balíček skládající se ze třech kusů 9W LED žárovek a komunikačního můstku, který se připojí k Wi-Fi routeru. Ovládání je pak velmi jednoduché, stačí na svůj chytrý telefon se systémem Android nebo iOs nainstalovat aplikaci, která zajistí dálkové ovládání těchto žárovek. Díky této aplikaci a můstku lze najednou ovládat až 50 chytrých žárovek Hue. Je možné žárovky nejenom vypnout a zapnout, ale i nastavit jejich svítivost a barvu.

Každá led žárovka Philips Hue svítí intenzitou 600 lumenů a poskytuje světlo mnoha barev, počínaje odstíny bílé od teplé až po studenou. Vlastností, kterou nám nově Philips Hue nabídne, je upozornění např. na novou zprávu ve vašem chytrém telefonu, nebo při odchodu z domu všechny žárovky vypnout a naopak při příchodu zase zapnout.

Stolní lampa Philips Hue Chytré žárovky Philips Hue

Nyní v době chytrých spotřebičů přichází konkurenční výrobci LG a Samsung s vlastními produkty chytrých led žárovek. Ti se snaží se svými žárovkami s wi-fi rozhraním oslovit potenciální zákazníky a začít prodávat ve velkém.

Novinkou od LG je žárovka s názvem Smart Lamp, která nabídne výkon 10W a je připravena pro komunikaci s chytrými telefony iOS a Android. Tato žárovka se pak prostřednictvím Bluetooth nebo Wi-fi se přímo připojí k vašemu chytrému telefonu, a nebude tedy nutné vlastnit jakýkoliv můstek, jako je to u žárovky od Philipsu. Led žárovky Smart lamp nám nabídnou speciální nastavitelné módy, jedná se o Security mode, který náhodně při naší nepřítomnosti rozsvěcí žárovky, Party mode, který podle přehrávané hudby v našem telefonu zajistí, aby žárovky poblikávaly v rytmu hudby. Žárovky můžeme výhledově očekávat, nejdříve se však objeví v Koreji. Udávaná živostnost těchto žárovek je podobná jako u ostatních modelů a odpovídá 15.000h.

Samsung si pro své zákazníky připravil model Smart bulb. Jedná se o jednoduchý model chytré led žárovky, která nenabídne žádné speciální funkce. Bude dostupná v provedení 10, 18,3 a 26,7W. Ovládat je bude možné stejně jako ostatní modely pomocí Wi-Fi a mobilní aplikace. Najednou bude možné ovládat až 64 žárovek. Pro firmy bude dostupný integrovaný systém ZigBee, který umožní ovládání všech led žárovek z jednoho centrálního systému.

Chytré osvětlení v našem obchodě naleznete zde.

 

 

Tento web používá soubory cookie. Procházením webu souhlasíte s jejich používáním. Více zde.
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení