Zákaznická podpora je vám k dispozici každý pracovní den od 9 do 17 hod. na tel. 727 946 827 nebo info@esvetlo.cz

Dětský noční stolek – lampa na čtení, či k poslechu

Hledá se Dory dětská stolní lampa Philips, eSvětlo.cz

Dětská stolní lampa HLEDÁ SE DORY

Je večer a školáci už jdou do postele načerpat síly na další den… ale před usnutím rádi ještě chvíli poslouchají pohádky nebo si čtou a k tomu si samozřejmě potřebují posvítit. Nejlépe tak, aby pak už nemuseli kvůli zhasínání vylézat z postele. A to samé potřebují i při probuzení uprostřed noci. Tedy nejlépe nějakou lampičku na nočním stolku. Jenomže která lampička se hodí pro děti zavrtané v posteli?

To záleží na tom, co rády dělají před spaním! Přečtěte si, která svítidla jim můžou dávat příjemnou dobrou noc!

Lampička na čtení

NEW DIVA nástěnná lampička RENDL eSvětlo.cz Stolní lampa REYK 1x E27 max. 15 W bílá - WOFI ACTIONPokud je váš školák velký čtenář, tak pro jeho zdravý zrak doporučujeme pořídit lampu na noční stolek s „husím krkem“, který se dá natáčet různými směry. Nebo přímo polohovatelnou nástěnnou lampu, která bude natrvalo umístěná nad postelí a malý čtenář si ji natočí podle potřeby buďto na čtení vsedě, nebo vleže.

Svítivost lampy na čtení by měla být vysoká, aby děti nepřihoršovaly svému zraku. Dlouhodobé namáhání očí při čtení za nedostatečného světla totiž zvyšuje riziko krátkozrakosti. Pro zdravý zrak tedy dítěti do lampy pořiďte světelný zdroj, který má svítivost více než 800 lumenů. A jaký jiný zdroj zvolit než LED žárovku…

 

LED světelné zdroje do lampiček

LED žárovka Philips 9,5W (60W) E27 LED žárovka Philips 9W (60W) E27 8718696490785 eSvětlo.czLED osvětlení má pro čtenáře přednosti, které třeba úsporky nemohou nabídnout, jako například okamžité rozsvícení bez dlouhého náběhu. LED žárovka s příkonem minimálně 9 W má dostatečnou čtenářskou svítivost (více než 800 lumenů) a navíc s ní ušetříte za energie!

Barvu doporučujeme zvolit teplou bílou (tzn. 2 700 kelvinů a méně), která nerozhodí „vnitřní hodiny“ dítěte a připraví ho ke spánku (na rozdíl od studené modré barvy světla 4 000K, která podporuje bdělost).

Lampička k poslechu

Philips Princess, LED stolni svitidlo lampicka 717642816 eSvetlo.cz.jpg Philips Spiderman, LED stolní svítidlo lampička 717644016 eSvětlo.cz Pokud před spaním raději poslouchají mluvené slovo, nebo se dívají na televizi, tak jim postačí nízká lampička se stylovým stínidlem podle vkusu školáka. Třeba Spiderman pro kluky, Princezny pro holky! 

Tyto lampičky se hodí i pro děti, které se bojí usínat ve tmě. Svítí tlumeně a vytváří tak útulnou atmosféru, kterou rozhodně pomohou v ochraně před strašidly!

Ale pozor, na čtení se lampičky se stínítkem nehodí!

Bezpečnost stolních lampiček

Pro maximální bezpečnost svých dětí vždy vybírejte lampičky a svítidla od renomovaných značek. U těch na noční stolek na to hleďte obzvlášť důsledně.

Neznámá a levná svítidla by mohla být z nekvalitního, zdraví škodlivého materiálu, mít špatné krytí, nebo jinou poruchovost, raději ani nedomýšlet!

Předejít překlopení nebo zvrhnutí lampy můžete výběrem stabilní a dostatečně široké základny.

ZDRAVÝ ZRAK NA PRVNÍM MÍSTĚ

S výběrem dalšího osvětlení pro zdravý zrak dětí vám pomohou naše další přehledné návody:

Tento web používá soubory cookie. Procházením webu souhlasíte s jejich používáním. Více zde.