Zákaznická podpora je vám k dispozici každý pracovní den od 9 do 17 hod. na tel. 727 946 827 nebo info@esvetlo.cz

Lampička na dětský stůl – světlo na hraní i učení

„Hurá do školy!“ provolávají v září nadšení prvňáčci. Přichází jejich první školní den a s ním i první učebnice, sešity a domácí úkoly. Tomu se musí přizpůsobit také jejich dětský pokoj, především psací stůl a osvětlení.

Jelikož se nám teď před začátkem školního roku v eSvětlo.cz množí dotazy maminek a tatínků, jak vybrat dětskou stolní lampičku, rádi bychom se s vámi podělili o rady, na co je dobré se při výběru zaměřit. Víme totiž, že natrefit na tu správnou lampu není úplně tak jednoduché…

Přečtěte si náš článek, ať víte, jak na to! :-)

jak vybrat stolní lampičku pro školáka eSvětlo.cz

Správné osvětlení jako preventivní péče o zrak

wo37-w led lampička světlo na pracovní stůl eSvětlo Školáci tráví u stolu v porovnání s dětmi předškolního věku daleko víc času. Ať už jde o prohlížení knížek, kreslení, psaní nebo učení, vždy je třeba, aby si na danou činnost správně posvítili a zbytečně si neunavovali oči.

Základem zdravého osvětlení je silná a spolehlivá stolní lampa. Jedno centrální svítidlo v místnosti rozhodně nestačí!

Dětská pracovní lampa – kvalitní světlo

Existuje řada různých typů lampiček a není asi moc těžké se v jejich záplavě ztratit. Pokud máte na stole dostatek místa pro stabilní základnu, stmívatelná lampa Solight s nastavitelným ramenem je ta nejvhodnější varianta moderního a úsporného LED osvětlení.

stolní lampička Solight eSvětlo.cz

Lampu jsme pro vás otestovali a osvědčila se nám. Věříme, že svými možnostmi překvapí i vás. :-) Její velkou předností je, že svítí přesně tam, kam potřebujete. Dá se naklánět různými směry. (Jednak lze otáčet nohou doprava a doleva kolem základny, jednak je pohyblivé také její rameno, a to nahoru, dolů i do stran kolem středové osy LED trubice.)

stolní lampička Solight eSvětlo.cz

Váš malý školák bude nadšený ze supermoderního ovládání - dotykem znázorněných tlačítek, nic se nemusí mačkat. Navolit může celkem pět barev světla od studené bílé až po velmi teplou bílou. Dále také pozvolna ubírat či přidávat intenzitu světla. Nebo si jen nastavit svou nejpříjemnější barvu a přizpůsobit intenzitu denní době.

stolní lampička Solight eSvětlo.cz

Lampička má dokonce USB vstup, takže až bude váš študák větší, může si přes ni nabíjet telefon nebo tablet. :-)

eSvětlo.cz radí

  • eSvětlo.cz radí jak na výběr stolní lampičky

    Výška lampy

Na psací stůl je vhodná lampa s vysokou, ideálně polohovatelnou nohou. Proud světla by měl být vždy orientovaný shora dolů. Nízká lampička se stínidlem na pracovní stůl nepatří, protože vyzařuje slabší rozptýlené světlo, které není na psaní nebo kreslení dostačující.

  • Barva světla

Studená bílá (3000K a více) udržuje pozornost, a je tak ideální v případě, kdy se potřebujete dobře soustředit nebo předejít únavě. Naopakteplá bílá (2700K a méně) je vhodná při relaxování nebo před spaním.

  • Umístění

Z hlediska správného umístění lampy je nutno brát v potaz, jestli je dítě pravák, nebo levák. Lampu umístěte k opačné ruce, než kterou dítě píše – jinak by si při psaní stínilo.

Philips Spiderman LED stolní lampička eSvětlo.cz Z dětských animáků vaše dítě jednou vyroste, ale moderní funkční lampu upotřebí až do maturity. Navíc, svítidlo se Spidermanem, či Sněhurkou mu můžete pořídit na noční stolek, kde mu bude pomáhat usínat. :-) Philips Princess LED stolní lampička se Sněhurkou eSvětlo.cz

Nezapomeňte!

Děti sledují a napodobují – pokud tedy máte ve zvyku číst si pouze pod centrálním světlem místnosti, těžko můžete vyžadovat zdravé návyky od svých ratolestí. ;-)

Vybrat pracovní lampu pro školáka eSvětlo.cz

 

ZDRAVÝ ZRAK NA PRVNÍM MÍSTĚ

S výběrem dalšího osvětlení pro zdravý zrak dětí vám pomohou naše další přehledné návody:

Tento web používá soubory cookie. Procházením webu souhlasíte s jejich používáním. Více zde.
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení