Zákaznická podpora je vám k dispozici každý pracovní den od 9 do 17 hod. na tel. 727 946 827 nebo info@esvetlo.cz

Osvětlení dětského pokoje pro malého školáka

Osvětlení do dětského pokoje eSvětlo.cz

 

Výběr osvětlení do pokoje malého školáka je zásadní věc, kterou nelze podceňovat. Ať už jde o psaní domácích úkolů, hraní, nebo práci a zábavu na počítači, vždy je třeba dětem na tyto činnosti dobře posvítit, aby si zbytečně neunavovaly nebo nekazily oči.

Správnému uspořádání a funkčnosti jednotlivých svítidel je proto při zařizování dětského pokoje dobré věnovat zvláštní pozornost. Důležitou roli pak samozřejmě hraje i design, aby pokoj působil útulně a dítě se v něm cítilo příjemně.

Abychom vám pomohli zorientovat se v široké nabídce dětských svítidel, připravili jsme pro vás průvodcejednotlivými druhy osvětlení a zároveň vám přinášíme několik praktických tipů a doporučení, jak svítidla do dětského pokoje správně vybrat a rozmístit.

Stropní svítidlo Amici eSvětlo.cz Stropní svítidlo

Základem osvětlení každé místnosti by vždy mělo být kvalitní centrální stropní svítidlo. Ale kterou z mnoha variant vybrat? Hodí se do dětského pokoje více bodové, přisazené, závěsné, nebo kolejnicové stropní svítidlo? To vám přehledně vysvětlíme v článku Stropní svítidlo do dětského pokoje .

LED stolní lampa Premium, infra senzor

 

Dětský pracovní stůl

Školáci tráví u stolu v porovnání s dětmi předškolního věku daleko víc času. A namáhají tam svůj zrak snad nejvíce z celého pokoje.Zdravé osvětlení dětského stolu představuje silná a spolehlivá stolní lampa na čtení i psaní. Jejím výběrem vás provedeme v článku Lampička na dětský stůl – světlo na hraní i učení.

Stolní lampa Reyk WOFI eSvětlo.cz Postel a noční stolek

 

Když si školáci nehrají u stolu, nebo někde nepobíhají po místnosti, tak jsou už určitě zavrtaní v posteli. A tam se jim bude hodit typ lampy podle toho, co rádi dělají před spaním. O výběru správné lampičky na noční stolek a dalších svítidel na dobrou noc se dočtete v příspěvku Dětský noční stolek – lampa na čtení, či k poslechu .

Doplňkové a dekorativní osvětlení dětského pokoje eSvětlo.cz Doplňkové a dekorativní osvětlení

Inspiraci, jak ještě více zútulnit dětský pokojíček pomocí LED pásků, hvězdného nebe nebo stylových svítidel pro malé sportovce a filmové fanoušky, naleznete v článku Inspirace pro doplňkové a dekorativní osvětlení dětského pokoje . Dozvíte se také, jak dětem snadno posvítit a usnadnit orientaci při noční cestě na toaletu!

Tip na závěr: zužitkujte denní světlo

  • Jak využít co nejvíce světla za dne ještě před setměním? Jednou z nejsnadnějších vychytávek pro pozitivní a prosvětlený pokoj je správná volba barvy a rozmístění nábytku.
  • Ideální je samozřejmě zařizovat dětský pokoj s velkými okny a výhledem na světlou světovou stranu. Prosvětlenost pokoje pak můžete ještě zvýšit světlým vymalováním a nábytkem světlé barvy. Světlé odstíny totiž na rozdíl od tmavých světlo odráží a nepohlcují ho. V tmavých místnostech s nedostatkem přirozeného denního světla by volba světlých barev měla být pravidlem.
  • Světlé barvy vám zároveň pomohou i pro rovnoměrnou distribuci světlaz umělého osvětlení.
  • Orientace pracovního stolu do světlé části dětského pokoje, tedy co nejblíže k oknu, by měla být samozřejmostí.
Tento web používá soubory cookie. Procházením webu souhlasíte s jejich používáním. Více zde.