Zákaznická podpora je vám k dispozici každý pracovní den od 9 do 17 hod. na tel. 727 946 827 nebo info@esvetlo.cz

Osvětlení dětského pokoje pro malého školáka

Osvětlení do dětského pokoje eSvětlo.cz

 

Výběr osvětlení do pokoje malého školáka je zásadní věc, kterou nelze podceňovat. Ať už jde o psaní domácích úkolů, hraní, nebo práci a zábavu na počítači, vždy je třeba dětem na tyto činnosti dobře posvítit, aby si zbytečně neunavovaly nebo nekazily oči.

Správnému uspořádání a funkčnosti jednotlivých svítidel je proto při zařizování dětského pokoje dobré věnovat zvláštní pozornost. Důležitou roli pak samozřejmě hraje i design, aby pokoj působil útulně a dítě se v něm cítilo příjemně.

Abychom vám pomohli zorientovat se v široké nabídce dětských svítidel, připravili jsme pro vás průvodcejednotlivými druhy osvětlení a zároveň vám přinášíme několik praktických tipů a doporučení, jak svítidla do dětského pokoje správně vybrat a rozmístit.

Stropní svítidlo Amici eSvětlo.cz Stropní svítidlo

Základem osvětlení každé místnosti by vždy mělo být kvalitní centrální stropní svítidlo. Ale kterou z mnoha variant vybrat? Hodí se do dětského pokoje více bodové, přisazené, závěsné, nebo kolejnicové stropní svítidlo? To vám přehledně vysvětlíme v článku Stropní svítidlo do dětského pokoje .

LED stolní lampa Premium, infra senzor

 

Dětský pracovní stůl

Školáci tráví u stolu v porovnání s dětmi předškolního věku daleko víc času. A namáhají tam svůj zrak snad nejvíce z celého pokoje.Zdravé osvětlení dětského stolu představuje silná a spolehlivá stolní lampa na čtení i psaní. Jejím výběrem vás provedeme v článku Lampička na dětský stůl – světlo na hraní i učení.

Stolní lampa Reyk WOFI eSvětlo.cz Postel a noční stolek

 

Když si školáci nehrají u stolu, nebo někde nepobíhají po místnosti, tak jsou už určitě zavrtaní v posteli. A tam se jim bude hodit typ lampy podle toho, co rádi dělají před spaním. O výběru správné lampičky na noční stolek a dalších svítidel na dobrou noc se dočtete v příspěvku Dětský noční stolek – lampa na čtení, či k poslechu .

Doplňkové a dekorativní osvětlení dětského pokoje eSvětlo.cz Doplňkové a dekorativní osvětlení

Inspiraci, jak ještě více zútulnit dětský pokojíček pomocí LED pásků, hvězdného nebe nebo stylových svítidel pro malé sportovce a filmové fanoušky, naleznete v článku Inspirace pro doplňkové a dekorativní osvětlení dětského pokoje . Dozvíte se také, jak dětem snadno posvítit a usnadnit orientaci při noční cestě na toaletu!

Tip na závěr: zužitkujte denní světlo

  • Jak využít co nejvíce světla za dne ještě před setměním? Jednou z nejsnadnějších vychytávek pro pozitivní a prosvětlený pokoj je správná volba barvy a rozmístění nábytku.
  • Ideální je samozřejmě zařizovat dětský pokoj s velkými okny a výhledem na světlou světovou stranu. Prosvětlenost pokoje pak můžete ještě zvýšit světlým vymalováním a nábytkem světlé barvy. Světlé odstíny totiž na rozdíl od tmavých světlo odráží a nepohlcují ho. V tmavých místnostech s nedostatkem přirozeného denního světla by volba světlých barev měla být pravidlem.
  • Světlé barvy vám zároveň pomohou i pro rovnoměrnou distribuci světlaz umělého osvětlení.
  • Orientace pracovního stolu do světlé části dětského pokoje, tedy co nejblíže k oknu, by měla být samozřejmostí.
Tento web používá soubory cookie. Procházením webu souhlasíte s jejich používáním. Více zde.
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení