Zákaznická podpora je vám k dispozici každý pracovní den od 9 do 17 hod. na tel. 727 946 827 nebo info@esvetlo.cz

Recenze Philips Hue: Vyzkoušeli jsme chytré žárovky a zažili „živou hudbu“

philips-hue-recenze-foto-produkty

Philips Hue je inteligentní osvětlení, které nám jasně ukázalo budoucnost interiérového svícení. Chytrá svítidla se stmívatelnými LED zdroji nabízejí díky hi-tech čipům až 16 milionů barevných odstínů, což je zhruba srovnatelné s nejmodernějšími televizemi a monitory. Všechno pak lze ovládat desítkami smartphonových aplikací (pro iOS i Android) vyvinutých pro technologické fajnšmekry i sci-fi zážitky. Zapojili jsme několik Philips Hue svítidel a žárovek, stáhli jsme si do telefonu aplikace a vše pořádně otestovali. Nejvíce nás bavily funkce propojení s příchozími hovory a SMS a diskotéka! Přečtěte si, jak to celé funguje a jaké další zajímavé funkce jsme objevili. :-)

Jak Philips Hue funguje a jak se zapojuje?

Základem celého systému je Philips Hue Bridge, který slouží jako prostředník mezi svítidly či žárovkami a smartphonovou aplikací. Na jeden Bridge je možné připojit až 50 Philips Hue svítidel či žárovek. Zároveň bez něj nevyužijete všechny funkce většiny svítidel a žárovek.

Z Philips Hue Bridge vedou dva kabely, z nichž jeden se zapojí do elektřiny a druhý do domácího wi-fi routeru. Bridge a router se spolu automaticky sami synchronizují, netrvá to déle než pět minut. Bridge během procesu modře bliká jako o život, ale to ještě nic není v porovnání s tím, co dokáží svítidla... ;-)

Ta se jednoduše zapojí do elektřiny a pro úspěšné spárování s Bridgem a aplikací je stačí spínačem rozsvítit na pozici ON. To nám ostatně aplikace všechno sama řekla, popis pokynů je srozumitelný, udávaný po jednotlivých krocích a s českou jazykovou lokalizací.

Jak se zprovozňuje smartphonová aplikace a připojují svítidla a žárovky?

Do smartphonu si nainstalujete aplikaci v závislosti na druhu operačního systému: uživatelé Androidu skrz Google Play (odkaz na aplikaci ZDE), a ti, co využívají iOS, skrze App Store (odkaz ZDE). Aplikace pro ovládání celé série není pouze jediná, ta oficiální. Na Google Play i App Store jsme našli desítky dalších, stačí, když do vyhledávače zadáte „philips hue“. Některé jsou zadarmo, ty propracovanější už něco stojí (desítky, maximálně stovky korun). V této recenzi vás provedeme jak oficiální aplikaci, tak i jedním zajímavým zástupcem z řady těch neoficiálních.

Oficiální aplikace jde samozřejmě stáhnout zadarmo a poskytuje uspokojivou paletu standardních funkcí. Po její instalaci a spuštění nás průvodce provedl nejdříve připojením Bridge a následně všech dalších svítidel.

S LED páskem byl na začátku trochu problém, aplikaci se ho nedařilo vyhledat. Pro tyto situace však existuje záložní řešení. Tím je zadání šestimístného „kódu série“ uvedeném na každém svítidle nebo žárovce. V případě Philips Hue LED pásku nám sice nepomohlo ani to, avšak po několika desítkách minut skenování okolí se aplikaci podařilo LED pásek najít a připojit. Ufff! ☺

Barevné funkce oficiální aplikace

Domácnost si v aplikaci můžete rozdělit na různé místnosti a pojmenovat je dle libosti. Stejně tak můžete pojmenovat i jednotlivá svítidla. Níže popsané funkce a intenzitu osvětlení potom můžete měnit v celých místnostech jako jednotném souboru svítidel, nebo si hrát i s jednotlivými svítidly samostatně.

philips-hue-recenze-screenshot-1-esvetlo philips-hue-recenze-screenshot-2-esvetlo philips-hue-recenze-screenshot-3-esvetlo philips-hue-recenze-screenshot-4-esvetlo 

philips-hue-recenze-screenshot-5-esvetlo philips-hue-recenze-screenshot-6-esvetlo philips-hue-recenze-screenshot-7-esvetlo

U žárovek a svítidel Philips Hue Living, která poskytují spektrum 16 milionů barevných odstínů, si můžete nastavit jak libovolnou barvu světla, tak různé přednastavené scenérie:

philips-hue-recenze-screenshot-8-esvetlo philips-hue-recenze-screenshot-9-esvetlo philips-hue-recenze-screenshot-10-esvetlo philips-hue-recenze-screenshot-11-esvetlo philips-hue-recenze-screenshot-12-esvetlo

U řady Philips Hue Black and White si také můžete vybrat klasické žárovkové odstíny od studené (modré) až po teplou (žlutou) bílou.

philips-hue-recenze-screenshot-13-esvetlo

Pro tvorbu vlastní barevné scenérie stačí zabrousit do galerie a ukázat aplikaci třeba fotografii západu slunce, který jste si vyfotili na dovolené u moře. Aplikaci jsme ukázali několik různých fotografií a ona už sama nastavila barvy jednotlivých svítidel podle barev na fotkách. Lze i přizoomovat detaily na fotkách a barva svítidel se pak změní podle nich. Funkce nám pěkně fungovala s fotkami, které mají výrazné barvy (zahrady, louky, západy slunce a jiné barevné scény). Pozn.: Funkci nedoporučujeme pro milovníky černobílé fotografie.

Dále aplikace umožňuje vybrat jeden z přednastavených módů, tzv. receptů, nazvaných podle funkce, kterou mají svítidla splňovat. Když jsme se měli soustředit na práci a potřebovali tedy stimulující studenou barvu světla, vybrali jsme si jeden z módů Čtení, Soustředění a Povzbuzující. Módy simulují denní světlo a rozhodně nám zlepšily koncentraci při práci v odpoledních a večerních hodinách.

philips-hue-recenze-screenshot-14-esvetlo philips-hue-recenze-screenshot-15-esvetlo philips-hue-recenze-screenshot-16-esvetlo

Po práci jsme už lelkovali při uklidňujících teplých tónech receptu Relaxační. Mód jsme si na základě barev, které vyzařuje, pracovně přejmenovali na líné letní odpoledne - v prosinci se docela hodil.

philips-hue-recenze-screenshot-17-esvetlo

Další užitečné funkce oficiální aplikace

Ještě nikdy jsme snad nezažili příjemnější probouzení v zimě než s funkcí postupného rozsvěcení svítidel v místnosti. Simulovaly tak východ slunce a dlouhá zimní tma po ránu neměla šanci!

philips-hue-recenze-screenshot-18-esvetlo 

Večer jsme se zase vůbec nemuseli starat o zhasínání. Stačí si jednoduše nastavit čas počátku stmívání a jeho délku. Ideální funkce nejen pro dětské pokojíčky.

philips-hue-recenze-screenshot-19-esvetlo

Postrašte zloděje! Ne, vážně, tohle se může hodit, když jste zrovna delší dobu mimo domov. Pomocí mobilní aplikace totiž můžete světla rozsvěcet a zhasínat podle libosti jakkoliv budete daleko, třeba z druhého konce světa. To může pomoct odstrašit potenciální lupiče. ☺ Samozřejmě můžete také nastavit pravidelné automatické rozsvěcení a stmívání světel.

philips-hue-recenze-screenshot-20-esvetlo

Díky GPS lokalizaci smartphonu jsme vůbec nemuseli přemýšlet o tom, jestli jsme před odchodem nezapomněli zhasnout. Jakmile jsme se totiž vzdálili z domova, světla se sama vypnula. (Pokud jsou k aplikaci připojené dva a více mobilů, svítidla zůstanou rozsvícena, nachází-li se alespoň jeden z nich v domácnosti.) S naším přiblížením se opět rozsvítila. Celé to má ale malý háček, musíte ujít opravdu kus cesty, aby se světla zhasla. Nám to trvalo zhruba 5 minut chůze. Pokud máte tedy třeba pracoviště dva bloky od domova, tuto funkci asi moc často nevyužijete...

philips-hue-recenze-screenshot-21-esvetlo

Tímto končí nabídka funkcí oficiální aplikace Philips Hue. Že vám to nestačí? Nám to také nestačilo. Stáhli jsme si proto další aplikaci!

Neoficiální aplikace all 4 hue

All 4 hue jsme vybrali jako nejlepšího zástupce zdarma dostupných aplikací. Poskytuje spoustu různých funkcí, my jsme pro vás vybrali a popsali ty nejzajímavější.

Když přiložíte mikrofon telefonu k reproduktoru s hudbou, můžete si s aplikací udělat „diskotéku“. Každé svítidlo a žárovka začne poblikávat a měnit barvy v závislosti na různé frekvenci zvuku (ty se dají libovolně nastavit). Zažijete „živou hudbu“!

G_20170123_1734243 philips-hue-recenze-screenshot-22-esvetlo

Příchozí hovor, SMS, nebo oznámení z libovolné aplikace ve smartphonu zablikají vybraným svítidlem nebo nadefinovanou skupinou svítidel. Na výběr máte pouze jedno bliknutí, či několik bliknutí po sobě. Díky této vychytávce opravdu nezmeškáte žádný hovor! Nás potěšila ze všech funkcí Philips Hue asi nejvíce. ☺

 

philips-hue-recenze-screenshot-23-esvetlo philips-hue-recenze-screenshot-24-esvetlo philips-hue-recenze-screenshot-25-esvetlo

A v poslední řadě musíme zmínit funkci volného prolínání barev všech světel. Svítidla a žárovky přechází z jedné barvy do druhé a projdou tak celé spektrum možných barev. Dostanete se tak do jiného světa a možná ještě dál...

G_20170126_1248256 philips-hue-recenze-screenshot-26-esvetlo

Je bezpodmínečně nutné vlastnit Bridge?

Bez Bridge můžete svítidla ovládat klasickým spínačem ON/OFF, který na většině z nich naleznete (například LED pásek ho však nemá). To je ale všechno, světlo buď svítí, nebo nesvítí. No a řekněte, po vyzkoušení všech funkcí aplikace se vypnutí a zapnutí jeví jako trochu nudné... ☺

Další možnost ovládání svítidel poskytuje dálkový ovladač Dimmer switch. Tím můžete jak vypínat a zapínat svítidla či žárovky na dálku, tak rovněž regulovat jejich jas nebo si vybrat z 5 odstínů bílé (od teplé po studenou).

Philips Hue Bridge  Philips Hue Switch

Jak Philips Hue hodnotíme?

Philips Hue je unikátní světelný i softwarový produkt, který má za sebou precizní vývoj a zpracování. Je to špička mezi moderními svítidly a jeho test jsme si velmi užili! I přes počáteční delší připojování některých svítidel (možná jsme se jenom nemohli dočkat :-)) ho doporučuje deset z deseti eSvětláků!

Jediná žárovka Philips Hue s Bridgem se stane zaručenou zábavu pro všechny geeky a technické nadšence. Celá sada svítidel Philips Hue rozmístěných po různých místnostech už poskytne domácnosti propracovaný systém nápomocných funkcí, nenapodobitelný designový ráz a zaručeně otevře údivem ústa všem návštěvám. Takovou super světelnou show totiž nikde jinde nezažijí!

Jaké žárovky a svítidla Philips Hue living nabízí?

Chytré žárovky:

8718696592984-chytra-led-zarovka-hue 8718696485880-chytra-led-zarovka-hue-philips

Startovací sady chytrých žárovek a bridge:

8718696592946-chytre-zarovky-startovaci-sada-philips-hue-color_1  8718696508626-chytre-zarovky-gu10-philips-hue

Stolní lampa a stropní svítidla:

Philips Hue Stolní lampa 7120231PH 7120131PH-beyond-philips-hue-stropni-svetlo 7120031PH-inteligentni-osvetleni-stropni-philips-hue

Dekorativní svítidla:

Philips Hue Go dekorativní svítidlo Philips Hue Iris dekorativní svítidlo bloom-philips-hue-dekorativni-svitidlo

LED pásky:

7299355PH-inteligentni-osvetleni-led-pasek-2m_1 7190255PH-led-pasek-rgb-philips-hue 7190155PH-led-pasek-lepici-philips-hue

Kromě svítidel a žárovek Philips Hue Living, u kterých lze nastavit barvy, můžete ke svému domácímu systému Philips Hue připojit i svítidla z kolekce Philips Hue Black & White.

Jakou volit alternativu?

Pokud vás zajímají i další moderní hi-tech žárovky, přečtěte si také něco o Nanoleaf.

Tento web používá soubory cookie. Procházením webu souhlasíte s jejich používáním. Více zde.
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení