Zákaznická podpora je vám k dispozici každý pracovní den od 9 do 17 hod. na tel. 727 946 827 nebo info@esvetlo.cz

Stropní svítidlo do dětského pokoje

Kvalitní stropní svítidlo je základním prvkem osvětlení kterékoli místnosti. Osvětluje celý prostor přirozeně shora, a simuluje tak slunce. V tomto článku si posvítíme na dětská stropní svítidla a základní pravidla jejich správného výběru. Celý dětský pokoj totiž pořádně osvítíte pouze v případě, že si vyberete správný typ svítidla i světelného zdroje!

Stropní svítitlo do dětského pokoje Minnie eSvětlo.cz

Typy stropních svítidel

Stropní svítidla můžeme rozdělit do čtyř základních kategorií:

  • bodová (vestavná a spotová)
  • přisazená
  • závěsná
  • na kolejnicovém nebo lankovém systému

Pro dětský pokoj se nejvíce hodí svítidla závěsná, bodová spotová nebo na kolejnicovém či lankovém systému. Přisazená a bodová vestavná svítidla jsou příliš statická a mají zpravidla strohý funkční design, takže se hodí spíše jako užitková světla do komory nebo chodby.

Závěsná svítidla

Závěsná svítidla do dětského pokoje jsou díky široké nabídce různých designů a dětských motivů ideální volbou.

Hledá se Dory dětské závěsné svítidlo 717519016 eSvětlo.cz Philips Disney, Minnie, závěsné svítidlo  Závěsné svítidlo dětské Philips myKidsRoom 54484 eSvětlo.cz Philips Mickey Mouse, Zavesny lustr 717583016 eSvetlo.cz

 

Naším velkým favoritem v kategorii dětských stropních závěsných svítidel je silikonové svítidlo Amici. Váš školák si s ním zaručeně vyhraje. Jeho design je totiž uzpůsobený pro kreativní povahy. Má nastavitelnou délku i tvar a jeho červená, nebo zelená pastelová barva je hřejivá a pokoj zútulní.

AMICI zavesna silikonova lampa cervena RENDL, eSvetlo.cz AMICI závěsná silikonová lampa červená RENDL eSvětlo.cz.jpg

 

Kolejnicová nebo lanková svítidla

Tato varianta je ze všech zmíněných tou nejpřizpůsobivější. Podle potřeby se svítidla po lanku, či kolejnici posunou a ještě navíc natočí vyhovujícím směrem. Prakticky sen všech technicky založených dětí – něco jako vláčky ve světě svítidel. :-)

Kolejnicové a lankové systémy se hodí pro náročné rodiče i děti, kteří si rádi všechno naplánují do posledního detailu. Po správném rozmístění po délce lanek, nasměrování svítidel a rozsvícení už nezůstane žádný kout temný!

Chcete dětem shora osvětlit pracovní stůl, ale zároveň i celou místnost? Jeden lankový systém osvětlení natáhněte nad stolem a druhý kolmo na něj napříč pokojem. Vymýšlení různých kombinací a instalací už záleží jen na vás a dispozicích dětského pokoje.

Svitidlo lankove COLMAR 97102 PAULMANN eSvetlo.cz Svitidlo lankove COLMAR 97102 PAULMANN eSvetlo.cz.jpg Lankový systém LED PAULMANN P 94114 eSvětlo.cz Lankový systém LED PAULMANN P 94114 eSvětlo.cz

Spotové stropní světlo s rameny

Svítidlo tohoto typu vám světlo vnese do všech koutů pokoje díky více zdrojů světla na nastavitelných ramenech. Natočením ramen do různých směrů docílíte rovnoměrného osvětlení místnosti.

Stropní spotové svítidlo , které má několik bodovek umístěných na rovných ramenech nebo také v kruhu, je tak užitečné především do větších místností. Jednotlivé bodovky lze namířit například na koberec, kde si dítě hraje, nebo na postel, stůl, plakát na zdi apod.

Spot LED svítidlo P 60356 eSvětlo.cz Spotové svítidlo NOIS Wofi 707102640000 eSvětlo.cz Spotové svítidlo ANGOLA WOFI eSvětlo.cz

 

Výběr světelného zdroje

LED zarovka Philips 9,5W (60W) E27 8718696515990 eSvetlo.cz Ať už si vyberete svítidlo s integrovaným LED světelným zdrojem, nebo s objímkou pro žárovku, máme pro vás jednoduchou poučku k intenzitě, která pro dětský pokoj zní: 100 lumenů na 1 m².

Pro pokoj 2×3 m, tedy 6 m², bude potřeba minimálně 600 lumenů. To znamená LED žárovku s příkonem 9 W, abyste měli dostatečně osvětlený celý pokoj.

Do svítidel doporučujeme jako světelný zdroj využít např. LED žárovku Philips. Rozsvěcí se okamžitě bez dlouhého náběhu, dlouho vydrží a navíc s ní uspoříte elektřinu a odlehčíte svojí peněžence!

Počet stropních svítidel podle délky místnosti

Pokud je pokoj dlouhý, budete potřebovat více stropních svítidel kvůli tomu, aby byla celá místnost rovnoměrně osvětlená. Jedno extrémně silné svítidlo samozřejmě neosvítí daleké kouty ve velké místnosti. Doporučujeme si ji tedy jednoduše rozdělit třeba na pomyslné třetiny a do středu každé třetiny umístit samostatné svítidlo. Nebo i na čtvrtiny, pokud je místnost také hodně široká, a tak dále podle velikosti pokoje.

Pro každou pomyslnou část si spočítáte počet lumenů podle vašich prostorových dispozic, opět platí pravidlo 100 lumenů na 1 m².

ZDRAVÝ ZRAK DĚTÍ NA PRVNÍM MÍSTĚ

S výběrem dalšího osvětlení pro zdravý zrak dětí vám pomohou naše další přehledné návody:

 

Tento web používá soubory cookie. Procházením webu souhlasíte s jejich používáním. Více zde.