Zákaznická podpora je vám k dispozici každý pracovní den od 9 do 17 hod. na tel. 727 946 827 nebo info@esvetlo.cz

Jak vybrat osvětlení interiéru?

 

Osvětlení do obývacího pokoje

Pro celkové osvětlení jsou vhodná svítidla, která vydávají nepřímé rozptýlené světlo. Můžete vybírat ze stropních přisazených svítidel nebo zapuštěných svítidel osazených difuzorem. Do svítidel doporučujeme instalovat LED zdroje s teplou barvou světla. Osvětlení lze doplnit nástěnnými svítidly, která doplní celkové osvětlení místnosti. Světlo z nástěnných svítidel odražené od stropu a stěn je změkčeno a rozptýleno, což dodá prostoru pohodovou atmosféru. Pro doplňkové osvětlení doporučujeme stojací lampy, jejichž světelný tok míří nahoru. Vhodné je zakoupit lampy se stmívačem pro volbu intenzity osvětlení. Více informací o výběru osvětlení do obývacího pokoje naleznete zde v našem článku. 

 

Osvětlení do kuchyně

V kuchyni trávíte spoustu času, připravujete pokrmy a jíte. Je tedy vhodné mít dostatek světla, které zajistí bezpečnou a pohodovou práci. Do pracovních částí, jako je kuchyňská linka, doporučujeme zářivková svítidla nebo bodová svítidla. V dnešní době dostupné v LED provedení s dlouhou životností a moderním designem. Je však důležité myslet na celý prostor, barvu stěn i kuchyňské linky apod. Nad jídelní stůl je vhodné použít závěsné svítidlo s vhodným stínidlem, které může být neprůsvitné nebo poloprůsvitné. Dle velikosti prostoru pak doporučujeme doplnit o centrální stropní svítidla. Více informací o výběru osvětlení do kuchyně naleznete zde v našem článku. 

 p-70284-paulmann-linearni-led-svitidla-pod-linku-linklight-cabinetlight-esvetlo  p-93545-sada-5-ks-prisazene-nabytkove-svitidlo-paulmann-esvetlo  75106-paulmann-cabinetlight-function-usporne-svitidlo-pod-linku-esvetlo

 

Osvětlení koupelny

Pro kvalitní, ale hlavně bezpečné osvětlení koupelny, doporučujeme svítidla splňující kritéria daná příslušnými normami a předpisy, které vymezují možnosti, kam svítidla umístit. Je nutné zvolit svítidla s dostatečným krytím (utěsněním, označení např. IP44 a vyšší, znamená ochranu proti vodě a pevným částem) a vhodným materiálem, odolným proti korozi. Pro celkové osvětlení doporučujeme zvolit stropní svítidlo umístěné ve středu místnosti nebo zvolit variantu podhledového bodového osvětlení. Důležité je osvětlení zrcadla, mělo by poskytnout neoslňující světlo, které zároveň nezkresluje, tedy s vyšší hodnotou teploty chromatičnosti (4000 K a výše). Vhodná jsou lineární svítidla s opálovým krytem. Často se zapomíná na osvětlení sprchového koutu, který bývá v tmavém rohu místnosti. Zde lze zvolit zápustná svítidla určená přímo pro kontakt s vodou (nízké napětí 12 V a min. IP65). Více informací o výběru osvětlení do koupelny naleznete zde v našem článku.

koupelna-inspirace-1

     pa-70362mi02_m 

 

Osvětlení ložnice

Do ložnice bychom doporučili osvětlení svítidly s velkou plochou a malým jasem. Doplnění celkového osvětlení je možné realizovat nástěnným svítidlem např. na zdi nad postelí. Velký úspěch v moderních domácnostech mají světelné profily nebo LED pásky, které jsou instalované u zdi na šířku postele. Dokreslují tak ráz a atmosféru místnosti. Doporučujeme nepřímé osvětlení, které zaručí, že ležící osoba nebude oslňována. Pokud máte v ložnici šatnu, bude potřeba více světla, a proto je vhodné použít např. bodové osvětlení se zdrojem, který nezkresluje barvy. Více informací o výběru osvětlení do koupelny naleznete zde v našem článku. 

svetla-do-loznice-esvetlo-paulmann    155114-napia-svetlo-nad-postel-esvetlo   70402-jetline-svitidlo-do-skrine-esvetlo-paulmann

 

Osvětlení chodby a schodiště

Podsvícení jednotlivých schodů nebo bodová svítidla přímo ve schodech jsou oblíbenou variantou, kterou můžeme jenom doporučit. Celkové osvětlení schodiště nebo chodby zajistíme podhledovými bodovkami. Je důležité, aby svítidla nevytvářela falešné stíny na schodech, hrozilo by pak nebezpečí úrazu. Více informací o výběru osvětlení schodiště naleznete zde v našem článku.

 4

 

Osvětlení kanceláře a pracovního místa

V této místnosti je důležité vybírat osvětlení a typ světla, které nám zajistí pozornost a nebude „uspávat“. Doporučujeme osvětlovat podobná místa dle platných norem, výběr svítidel tedy nepodceňujte. Použijte svítidla s dostatečným výkonem v kombinaci svítidel pro celkové a místní osvětlení. Pro osvětlení pracovních ploch doporučujeme rovnoměrné osvětlení s bílým denním světlem. Více informací o výběru osvětlení kanceláře naleznete zde v našem článku.

 

Osvětlení dětského pokoje

Pokoj dětem slouží nejen jako ložnice, ale je i hernou a pracovnou zároveň. Doporučujeme mimo celkové osvětlení (stropní svítidla umístěné v centru pokoje) použít i nástěnná svítidla a stolní lampy. V dnešní době existuje mnoho svítidel určeno přímo pro děti, která lze vybrat pro holku nebo kluka v různém věku. Je dobré zohlednit i barvu stěn, protože i dobré osvětlení může v sytě zabarvené, malé místnosti orientované na sever, nepříjemně ztmavovat. Více informací o výběru osvětlení dětského pokoje naleznete zde v našem článku.

 filename_293_l       filename_308_l           nastenne-svitidlo-do-detskeho-pokoje-panacek-zarovka-esvetlo

 

Tento web používá soubory cookie. Procházením webu souhlasíte s jejich používáním. Více zde.