Zákaznická podpora je vám k dispozici každý pracovní den od 9 do 17 hod. na tel. 727 946 827 nebo info@esvetlo.cz

Jak vybrat osvětlení vjezdu, garáže a dílny

Už jsme si řekli, jak osvětlit cesty a chodníky kolem domu a na zahradě. Neměli bychom zapomenout ani příjezdovou cestu a také garáž. Pokud přijedeme domů potmě a jsme unavení z celého dne, budeme rádi, když do garáže zajedeme snadno a bez obav, abychom si nepřejeli třeba okrasný záhon nebo neporazili popelnici. I v garáži samotné se vyplatí mít dobré osvětlení pro případy, kdy potřebujeme vyndat z auta věci nebo vůz v pohodlí garáže vyčistit a podobně.

Spousta lidí má v garáži i malou dílnu, kde dělají potřebné opravy, něco vyrábí a podobně. Nebo vlastní dílnu samostatnou. Znáte to, něco děláte, strávili jste nad tím už dost času a prostě to chcete už dnes dodělat. Jenže venku už je tma a je hůře vidět. Abychom svou práci mohli v klidu a bezpečně dokončit, zajistíme si i do dílny kvalitní osvětlení. Rozhodně se to vyplatí víc, než na práci nevidět a ještě si třeba způsobit poranění.

Venkovní sloupkové svítidlo Cata

Pro osvětlení vjezdu můžeme použít sloupková svítidla a jimi světelně vyznačit směr a rozměr příjezdové cesty. Pokud světla rozmístíme dál od sebe, vzniknou tmavá neosvětlená místa, což může zhoršit přehlednost úseku. I když příjezd bezpečně známe, mohou se na něm vyskytnou nečekané překážky, například za nepřízně počasí nebo přes cestu může přebíhat menší zvíře. Proto raději osvítíme celou plochu příjezdu.

Jaký zvolit postup? Osvětlíme nejdříve začátek a konec příjezdové cesty, mezi tyto krajní body pak rovnoměrně rozmístíme další svítidla tak, abychom obsáhli co největší část příjezdové cesty a prostoru před garáží. Dobře nám mohou posloužit i zápustná zemní pojezdová svítidla, které vydrží i váhu osobního vozu.

K osvětlení garáže se hodí přisazená stropní svítidla a také robustnější nástěnná svítidla. Do garáže volíme bílé světlo s teplotou chromatičnosti 3 000K a výše.

Stropní svítidlo Quadrata III 115543-venkovni-nastenne-svitidlo-piano-esvetlo  Venkovní svítidlo DRAGAN

 

Do dílny použijeme opět výkonné stropní a nástěnná světla. Na pracovní stůl a ponk si můžeme umístit stolní lampou s velkým ramenem. Pokud si potřebujeme na práci přisvítit, možná se bude hodit praktická lampička na klip. Do dílny doporučujeme svítidla s vyšším stupněm ochrany IP (IP 44 a výše), sice většinou nebude hrozit větší vlhkost, ale světla by měla být chráněna proti prachu a dalším drobným částečkám, které se při práci v dílně mohou objevit.

TIP: V garáži a dílně se vyplatí mít zásobu baterek a svítilen pro všechny případy. Některé svítilny z naší nabídky jsou nabíjecí, takže odpadá neustálé shánění baterek, kterých je věčný nedostatek.

 

 

Nabíjecí LED svítilna Brondi

 button(1)_1

 

Zpátky na rozcestník Jak vybrat osvětlení do bytu a domu.

Další články o venkovním osvětlení si můžete přečíst také v našem Magazínu.

Tento web používá soubory cookie. Procházením webu souhlasíte s jejich používáním. Více zde.