Zákaznická podpora je vám k dispozici každý pracovní den od 9 do 17 hod. na tel. 727 946 827 nebo info@esvetlo.cz

Jak vybrat osvětlení bazénu?

venkovni-stojaci-lampa-adegan-esvetlo

Pobyt v bazénu večer za šera nebo za tmy má své kouzlo. Nemá smysl o něm zde dlouze bájit, prožít si to musí každý sám. Rozhodně je to zážitek, o který se nenechte ochudit.

Abychom si něco takového mohli kvalitně užít, potřebujeme k bazénu vhodné osvětlení. A stejně jako u (téměř) jakýchkoliv svítidel nám opět půjde o funkci praktickou i estetickou. Osvětlení musí být:

  • Bezpečné, což znamená ideálně stupeň ochrany IP 67. Velmi důležitá je také kvalitní instalace odborníkem.
  • Přiměřené. Nechceme být příliš oslnění, ale zároveň potřebujeme přeci jen něco vidět. A to jak při plavání, tak při vstupu a výstupu z vody.

Pro lepší přehlednost si pojďme bazén a jeho okolí rozdělit do několika zón.

Jak osvítit bazén?

Je opravdu nutné dbát na bezpečnost a dostatečné osvětlení ve zvýšené míře. Jednak se potmě hůře orientujeme, jednak kvůli vlhkému prostředí neustále hrozí možnost uklouznutí a pádu. Nepodceňujme to.

  1. Bazén samotný - potřebujeme vidět, kam plaveme a kolik máme prostoru nejen vedle sebe, ale i pod sebou.
  2. Bezprostřední okolí bazénu - osvětlíme možné záchytné body (okraje bazénu, alespoň na některých místech) a schůdky. Nezapomeneme na další prvky, které narušují očekávanou jednolitost, například asymetrický tvar bazénu či přídavné zařízení. Zamezíme tak opomenutí a nechtěnému úrazu.
  3. Přístupovou trasu k bazénu - tady už můžeme být benevolentnější. Ale i tak je dobré prostor, kudy k bazénu přicházíme, osvětlit alespoň tak, abychom do něj místo elegantního vstupu nezahučeli přišlápnutím cípu dlouhého županu.
  4. Designové osvětlení - osvětlená voda je dekorativní už sama o sobě. Celek můžeme podpořit dalšími světelnými prvky. Často se používají různé plovoucí objekty. Nebo kolem bazénu rozmístíme zajímavé svítící tvary či pěkné lampy. (V bezpečné vzdálenosti, aby do něj nemohly spadnout!)

 

 

Jaká svítidla k bazénu vybrat?

Můžeme kombinovat a zkoušet. Jako u všeho osvětlení i zde platí, že je lepší mít více různých svítidel než jedno centrální. Pomocí jejich kombinace lehce vytvoříme to správné světlo pro konkrétní situaci a konkrétní náladu. Vždy je dobré mít možnost si přisvítit. Výběr světel je skvělé pro jistotu konzultovat s odborníkem kvůli bezpečnosti. Rádi se toho ujmeme.

Pod vodní hladinu se používají tzv. podvodní
svítidla, například sada 3x podvodní svítidlo LED

Vyzkoušet můžete také voděodolné LED pásky,
například WaterLED pásek 3m

   
Okolí bazénu pěkně osvítíte zemními
svítidly, třeba svítidlem Aquadown Micro 4.

Celek pozvedněte na designovou záležitost,
třeba venkovním svítidlem Dett ve tvaru krychle.

 

Dobře osvětlit bazén chce kuráž. Pokud si nevíte rady, není nic jednoduššího, než nás nezávazně kontaktovat. Rádi poradíme. 

 

Zpátky na rozcestník Jak vybrat osvětlení do bytu a domu.

Tento web používá soubory cookie. Procházením webu souhlasíte s jejich používáním. Více zde.
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení