Zákaznická podpora je vám k dispozici každý pracovní den od 9 do 17 hod. na tel. 727 946 827 nebo info@esvetlo.cz

Jak vybrat bodová svítidla?

Bodová svítidla jsou ideální, obzvlášť pokud nedisponujete velikou místností a chcete prostor opticky zvětšit. Stojací lampy by zabíraly zbytečně moc místa a visací zase opticky místnost přepůlí, a tím zmenší. Dobře rozmístěné LED bodové osvětlení dodá místnosti dostatek světla i v těch nejtemnějších koutech, dá se rozdělit na zóny, tedy můžete si svítit buď na konferenční stolek, nebo na sedačku a doplněné stmívačem dokáže navodit i příjemnou atmosféru při sledování televize. Navíc, pokud nemáte možnost obrátit se na odborníka, tak správné umístění bodových světel není tak těžké, jak by se mohlo zdát. Po nastudování parametrů a úhlu svícení se můžete řídit následujícími obecnými radami.

1. Změřte si celý pokoj a zakreslete si ho na papír v měřítku. Nezapomeňte na zakreslení všeho nábytku i volně stojících dekorací, abyste přesně viděli, kam vám světlo z bodového osvětlení dopadne.

2. Podle nákresu se lépe rozhodnete, zda si chcete osvětlit určité místo v pokoji, které se pak stane vaším výchozím bodem. V obývacím pokoji to může být vaše oblíbené čtecí křeslo, v ložnici pak šatní skříň. První bodové světlo umístěte nad bod zájmu a další v měřítku okolo něj. Pokud takový bod nemáte, první bodové světlo by mělo jít do středu stropu.

3. Takové nepsané pravidlo zní, že byste si měli změřit výšku místnosti a vydělit jí dvěma, a tuto délku pak použít na rozmístění bodových světel po místnosti. Záleží to ale na tom, jak tmavou máte místnost, nebo jaké žárovky používáte. Každopádně dbejte na to, aby bylo bodové osvětlení dobře vyměřené a aby od sebe bylo stejně daleko.

4. Ujistěte se, že dáváte bodová svítidla minimálně metr od rohů, aby byly dobře osvětlené a nikde jste neměli stíny. Ty totiž místnost opticky zmenší. Další možností jak místnost opticky zvětšit jsou víceramenná svítidla, která zabírají mnohem méně vizuálního prostoru než tradiční závěsná světla, a navíc budou fungovat i jako dekorační prvek. Každé rameno může být nasměrováno podle potřeby, aby se světlo odráželo od zdí a působilo tak příjemným dojmem a hojností prostoru.

Zápustné svítidlo Quality Set nevýklopný 3x35W


Vestavné svítidlo 1x50W na 12V, IP44


Vestavné svítidlo Aluminio Plata, kartáčovaný hliník 1x100W


 

Pokud využijete bodová a víceramenná svítidla společně v jedné místnosti, osvítíte opravdu každé zákoutí, prostor se opticky rozšíří a místnost bude působit jako by ji navrhl architekt.

Tento web používá soubory cookie. Procházením webu souhlasíte s jejich používáním. Více zde.
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení