Zákaznická podpora je vám k dispozici každý pracovní den od 9 do 17 hod. na tel. 727 946 827 nebo info@esvetlo.cz

Jak vybrat osvětlení chodby a schodiště?

Ať už máte doma delší chodby nebo jen malou předsíň, všechny tyto prostory je potřeba s pečlivostí osvítit. Většinou v nich totiž není dostatek denního světla a hrozí riziko zakopnutí a upadnutí. Samozřejmě i během noci si někdy potřebujete na chodbě rozsvítit pro snadnější orientaci v prostoru.

Pokud vlastníte schodiště, u něj je ještě větší nutnost správného osvětlení kvůli bezpečnosti. Jaké existují možnosti a jaké druhy osvětlení do chodby i na schodiště můžeme využít?

Stropní světlo do chodby

Oblíbené je jednoduché přisazené stropní světlo do chodby. Pokud je chodba delší či prostornější, úměrně volte vyšší počet stropních svítidel tak, aby míra osvětlení zůstala dostačující. Můžete si vybrat kulatá přisazená stropní světla nebo dát přednost podlouhlému či čtvercovému tvaru.

Nástěnné/stropní svítidlo Linear
Stropní svítidlo LINEAR
Přisazené svítidlo Slender SQ
Stropní svítidlo SLENDER SQ

Stropní svítidlo LORENZStropní svítidlo LORENZ

 

I s přisazeným stropním osvětlením si můžete vyhrát. Můžete být i kreativní - díky Star Roling LED systému. K základnímu světlu můžete napojit až 3 další a to různým způsobem. Vytvořte jednoduchou řadu nebo skupinu světel.

Star Rolling LED stropní osvětlení Star Rolling LED stropní osvětlení Star Rolling LED stropní osvětlení


stropni-chodba

 

Schodišťová světla

K osvětlení chodby, ale i schodiště dobře využijete také nástěnné světlo do chodby. Větší nástěnná svítidla umístěte přibližně do výšky postavy a rovnoměrně je rozmístěte po celé délce schodiště. Dávejte však pozor, aby světlo neoslňovalo procházející osoby, proto je umístěte raději poněkud výš.

Můžete také instalovat oblíbená podhledová světla. Ta se instalují níže, přímo nad stupně schodů. Vytvářejí příjemné osvětlení, které postačí pro bezpečnou orientaci na schodech a neoslňují. Oceníte je například při cestě na toaletu uprostřed noci.

Stropní a nástěnné kruhové svítidlo
Stropní a nástěnné kruhové svítidlo CL
Zápustné svítidlo DOWNUNDER 05
Zápustné svítidlo DOWNUNDER 05
Zápustné svítidlo DOWNUNDER III
Zápustné svítidlo DOWNUNDER III


Pokud se obáváte instalace nástěnných svítidel, máme pro vás opět tip. Systém Special Line Stair LED umožní velmi jednoduchou montáž. Samolepicí páskový kabel propojuje jednotlivá světla a vy je nemusíte jednotlivě připojovat do sítě. Kabel posléze můžete přetřít interiérovou barvou, a tím ho učiníte téměř neviditelným. Podobné nástěnné systémy jsou Special Line Wall LED Corona a Special Line Wall LED Flow, liší se vzhledem svítidel.

Schodišťové osvětlení Special Line StairLED
Schodišťové osvětlení Special Line StairLED
 Přisazené svítidlo sada Special Line WallLED Corona
Přisazené svítidlo sada Special Line WallLED Corona
Přisazené svítidlo sada Special Line WallLED Flow
Přisazené svítidlo sada Special Line WallLED Flow 


nastenne-chodba


Při osvětlování schodiště je důležité, aby vzniklo co nejméně stínů, abyste na schodišti nezakopli. Kvalitního osvětlení schodišťových stupňů dobře dosáhnete pomocí LED pásků. Ty nalepíte pomocí samolepicí pásky na zadní straně LED pásků přímo na schody. Na klasické vnitřní schodiště postačí LED pásky YourLED ECO.

LED pásky můžete využít i pro osvětlení podél celého schodiště či chodby. Pro jejich uložení se výborně hodí profily, zvlášť doporučujeme Delta profil. Pomocí něj můžete dole u podlahy vytvořit zajímavé osvětlení, které zároveň dobře poslouží i jako orientační a navíc vypadá velmi efektně. Profil můžete umístit i nahoru na stěny pomocí Duo Profilu a vytvořit tak další netradiční variantu osvětlení.

LED pásky YourLED ECO
LED pásky YourLED ECO
Delta Profil pro LED pásky
Delta Profil pro LED pásky
Duo Profil pro LED pásky
Duo Profil pro LED pásky

 

Společně jsme si prošli různé možnosti osvětlení chodby. Začali jsme stropním osvětlením, pokračovali nástěnnými a podhledovými svítidly a dali si pár tipů i pro využití LED pásků pro osvětlení schodiště.

Nyní se můžete vrhnout na revizi stávajícího osvětlení své chodby nebo začít plánovat nové. Pokud budete chtít, rádi vám s tím pomůžeme.

led-pasky

 

Zpátky na rozcestník Jak vybrat osvětlení do bytu a domu.

Další články o osvětlení si můžete přečíst také v našem Magazínu.

Tento web používá soubory cookie. Procházením webu souhlasíte s jejich používáním. Více zde.