Zákaznická podpora je vám k dispozici každý pracovní den od 9 do 17 hod. na tel. 727 946 827 nebo info@esvetlo.cz

Jak vybrat dětská svítidla?

Každý rodič chce svým dětem dopřát to nejlepší a platí to i při zařizování dětského pokojíčku. Zde by se mělo hledět nejen na design, ale především na praktičnost a zdravotní hledisko jednotlivých komponentů. Mít dobře vybraná dětská svítidla je stejně důležité, jako vybrat správnou židli na sezení.

Do dětského pokoje patří minimálně dobrá stropní svítidla, doplněná o nástěnné svítidlo nebo dětskou lampičku na čtení a ke studiu. Dětský pokoj totiž slouží nejen jako herna, která potřebuje být nasvícena ze všech stran, ale také jako pracovna a studovna, ve které naopak potřebují stolní lampu k cílenému svícení.

Stolní lampa Sára 1x60 W, E14


Stolní LED lampička, modrá


Stolní LED lampa na klip, černá


 

Výběr dětských svítidel závisí na věku dítěte a faktu, zda se dělí o pokoj se sourozencem, nebo nikoliv. Pokud vybíráte osvětlení pro menší děti, tak se zaměřte na kreativní dětské lampy a svítidla doplněné zdrojem s teplou bílou barvou, které pokoj zútulní. Také nástěnné svítidlo by mělo mít teplý zdroj a dobré je mít i lampičku, se kterou bude dítě usínat, tedy která sama za nějakou dobu zhasne, nebo se dá ovládat malou dětskou rukou.

Philips Disney, Auta, LED stolní svítidlo


Philips Disney, Auta, závěsné svítidlo


Philips Mickey Mouse, LED oblé svítidlo


 

Pokud vybíráte dětské svítidlo pro starší dítě, pak by mělo být v dosahu dítěte, aby ho mohlo pohodlně ovládat, a není špatná ani funkce postupného stmívání. Dítě si tak může nastavit tlumené světlo při usínání, nebo ostřejší na čtení pohádky. Důležitou součástí je stolní lampa, která slouží při studiu, psaní domácích úkolů nebo při různých koníčcích. Zde volte dětskou lampu, která má možnost polohování, a led žárovku se studeným bílým světlem, které napomáhá soustředění. Měla být použita led žárovka, která se barevností blíží dennímu světlu, protože to je světlo, které nejméně zkresluje. Teplota světla je vyjádřena v kelvinech. Čím vyšší hodnota kelvinů, tím se teplota světla přibližuje dennímu světlu, takže hledejte teploty kolem 4000K.

Tento web používá soubory cookie. Procházením webu souhlasíte s jejich používáním. Více zde.
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení