Zákaznická podpora je vám k dispozici každý pracovní den od 9 do 17 hod. na tel. 727 946 827 nebo info@esvetlo.cz

Jak vybrat koupelnová svítidla?

Je to právě koupelna, kde většinu času trávíte chystáním se do práce a ven. Abyste vypadali dobře, potřebujete na líčení, holení a další úpravy svého zevnějšku pořádně vidět. Proto je důležitý správný výběr koupelnových svítidel. Podělíme se s vámi o několik tipů, jak na to.

BELA Osvětlené kosmetické zrcadlo na líčení

Centrální osvětlení koupelny

Základem kvalitního koupelnového osvětlení je dobré stropní svítidlo s vyšší ochranou IP (IP 44) umístěné ve středu místnosti, nebo varianta podhledového bodového osvětlení.

Velmi praktické je stropní svítidlo se senzorem, které se automaticky rozsvítí při vašem příchodu do koupelny a po určené době se opět samo zhasne. Nemusíte se tak zabývat rozsvěcením a zhasínáním po ránu, když jste ještě ospalí, ani večer, když jste unavení.

Stropní svítidlo do koupelny se senzorem pohybu Zápustná svítidla do koupelny Spotové stropní svítidlo do koupelny

 

Koupelnové osvětlení by mělo být celkově dobře promyšlené, aby v koupelně nevznikala temná zákoutí a rohy. To totiž může být nepohodlné, ale také nebezpečné pro pohyb všech členů domácnosti. Součástí koupelnového osvětlení by tak měla být kombinace bodových svítidel s nástěnnými, osvětlení zrcadel a další doplňková svítidla.

99807-vestavne-koupelnove-svitidlo-esvetlo-paulmann

Osvětlení koupelnového zrcadla

Pro líčení a oblékání je ideální koupelnové osvětlení, které se barevností blíží dennímu světlu, protože to je světlo, které nejméně zkresluje. Teplota světla je vyjádřena v kelvinech. Čím vyšší hodnota kelvinů, tím se teplota světla přibližuje dennímu světlu, takže hledejte 4 000 K a více. Je to informace, která je uvedena na každé kvalitní žárovce.

Také je zde důležitý faktor podání barev, CRI index. Tento index určuje, o kolik jsou barvy zkresleny oproti skutečnosti. Proto, by koupelnové osvětlení mělo obsahovat světelné zdroje s vyšším podáním barev v kombinaci s vyšší teplotou světla (RA > 80).

K osvětlení zrcadla se hodí speciální svítidla navržená přesně pro tento účel. Můžete zvolit více menších spotových svítidel nebo jedno větší nahoru nad zrcadlo.

Světlo nad zrcadlo do koupelny Svítidlo nad zrcadlo Zeta Svítidlo ke koupelnovému zrcadlu se zásuvkou Orgon

 

Zrcadlo doporučujeme osvítit také po stranách, aby světlo nedopadalo na vaši tvář pouze seshora, nevytvářelo stíny a tím nezkreslovalo obraz. Mnohá nástěnná koupelnová světla můžete na stěnu instalovat jak do svislé, tak vodorovné pozice.

Světelná lišta k zrcadlu Koupelnové světlo k zrcadlu Nástěnné koupelnové svítidlo k zrcadlu

 

Svítidla k zrcadlu mohou mít integrovaná různá vylepšení. Například si můžete pořídit svítidlo se skleněnou poličkou pro odkládání kosmetiky a dalších drobností. Nebo může světlo obsahovat zabudovanou elektrickou zásuvku pro připojení drobných elektrických spotřebičů, například holicí strojek nebo vysoušeč vlasů. Svítidla dokonce mohou být součástí zrcadla samotného. Takový celek vypadá promyšleně a působí velmi elegantně.

Nástěnné osvětlené zrcadlo s LED Trukko Koupelnové svítidlo s integrovanou elektrickou zásuvkou Koupelnové svítidlo se skleněnou poličkou

 

Bezpečnost v koupelně

V případě, že potřebujete koupelnu opticky zvětšit, jako koupelnové osvětlení zvolte podhledové bodové osvětlení a dobře osvětlené zrcadlo, které by mělo poskytnout příjemné, rozptýlené, měkké světlo, které neoslňuje a zároveň nezkresluje. V obou případech je nutné zvolit koupelnová svítidla s dostatečným krytím (utěsněním, označeno IP44 a vyšší) kvůli bezpečnosti. Podívejte se na následující infografiku.

(Zdroj: paulmann.com)

Všechna svítidla určená do koupelny, která na našem e-shopu naleznete, splňují bezpečnostní normy a požadovaný stupeň krytí IP.

TIP: Více o bezpečnosti v koupelně si můžete přečíst v našem článku Mám ve své koupelně bezpečná svítidla?

Moderní osvětlení koupelny

Pokud toužíte po moderním koupelnovém osvětlení, sáhněte po mezidlaždicových svítidlech, které mohou oživit zdi koupelny, strany vany, nebo klidně i podlahu. Je to prvek, který na první pohled zaujme a zároveň působí luxusně.

Svítidla mezi dlaždice GrooveLight Svítidlo mezi dlaždice CrossLight

 

Další možností koupelnového osvětlení, na které se hodně zapomíná, ale které je důležité a hlavně vám ušetří spoustu času při hledání věcí ve vašich úložných prostorech, je osvětlení skříněk a šuplíků. Navíc, pokud jsou tato svítidla dobře umístěna, mohou působit velice efektně.

Při výběru doplňkového osvětlení koupelny zvažte nad LED pásky. Díky své variabilitě se snadno instalují a nabízí spoustu možností osvětlení. Můžete jimi například podsvítit police nebo umyvadlo a zrcadlo.

Koupelnu pěkně osvětlíte i LED pásky

Společně jsme si prošli různé možnosti osvětlení koupelny. Začali jsme centrálním osvětlením a osvětlením koupelnového zrcadla, pokračovali zásadami bezpečnosti pro koupelnové osvětlení a dali si pár tipů i pro doplňkové osvětlení koupelny.

Nyní se můžete vrhnout na revizi stávajícího osvětlení své koupelny nebo začít plánovat nové. Pokud budete chtít, rádi vám s tím pomůžeme.

osvetleni-koupelny

 

Zpátky na rozcestník Jak vybrat osvětlení do bytu a domu.

Další články o osvětlení si můžete přečíst také v našem Magazínu.

 

Tento web používá soubory cookie. Procházením webu souhlasíte s jejich používáním. Více zde.
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení