Zákaznická podpora je vám k dispozici každý pracovní den od 9 do 17 hod. na tel. 727 946 827 nebo info@esvetlo.cz

Jak vybrat osvětlení obývacího pokoje?

Rádi byste z obývacího pokoje vytvořili opravdu příjemné místo, takové centrum pohody svého domova?

Kromě pěkného nábytku, dalšího vybavení a doplňků tomu dopomůže i citlivě vybrané osvětlení. A to výrazně. :-)

Hlavní osvětlení obývacího pokoje

Závěsné svítidlo dodá interiéru šmrncNejdůležitějším osvětlením obýváku zůstává nejčastěji stropní svítidlo. Dodává světlo plošně do celého pokoje a běžně jej využíváme při každodenním provozu. Můžete zvolit přisazené stropní svítidlo, často však mnohem lépe vypadá závěsné svítidlo. Více zasahuje do prostoru, a pokud si vyberete zajímavý desing, dodá celému prostoru šmrnc.

Jestliže se vám líbí tradiční pojetí osvětlení, podívejte se na české křišťálové lustry Wranovsky, které se vyrábí z křišťálového skla. Nabízíme je za výhodné ceny a s garancí kvality.

Jinou variantu centrálního osvětlení představují spotová stropní svítidla, která jsou osazena různým počtem spotů (stínítek) na pohyblivých krcích. Ty můžete natočit požadovaným směrem, a světlo tak namířit do frekventovaných míst.

Někdy může být problém s umístěním zapuštěného stropního svítidla, například v panelákových bytech, kde bývá betonový strop. I pro tyto situace máme řešení. Jako alternativu doporučujeme variabilní systém PadLED. Díky tomuto systému můžete mít více stropních svítidel rozmístěných podle potřeby, navzájem je spojíte velmi plochým kabelem, který můžete přetírat barvou nebo skrýt tapetou. Je to snadné pro instalaci a výsledek vypadá velmi dobře.

Podívat se do kategorie Svítidla

 

 

Díky systému PadLED snadno osvětlíte i betonový strop

Vedlejší osvětlení obýváku

Byla by zásadní chyba skončit hlavním osvětlením a dále se světlem vůbec nezabývat. Obývací pokoj často slouží k různým účelům, odpočíváme v něm, hostíme návštěvy, sledujeme televizi, někdy i pracujeme nebo si čteme a tak dále. Na všechny tyto činnosti (a jistě i pro spoustu dalších) potřebujeme adekvátní světlo. Kromě toho hlavního tedy potřebujeme zajistit i vedlejší osvětlení.

Sádrová svítidla splynou se stěnami a nechají vyniknout světluNepřímé, rozptýlené světlo nám pomůže při relaxaci a díky němu pro nás bude snažší se po všedním dni uvolnit. Dobrou cestou jsou různá nástěnná svítidla. Zajímavý efekt světelných závěsů vytvoří obousměrná nástěnná svítidla (up and down), která vyzařují světlo směrem nahoru i dolů. Svítidla mohou mít výrazný vzor či tvar, pokud však chcete světelný efekt ještě více umocnit, doporučujeme nástěnná sádrová svítidla. Ty můžete totiž přetřít jakýmkoli odstínem interiérové barvy, a tak je udělat téměř neviditelné. Veškerou pozornost připoutá světlo.

Pokud chcete vedlejší osvětlení ovládat nezávisle na ostatních svítidlech, pořiďte si nástěnné světlo s vypínačem.

Interiér pěkně doplní také nástěnná spotová světla. Poslouží například v blízkosti sedací soupravy a konferenčního stolku pro pomocné osvětlení například při sledování televize nebo při příjemném večeru s přáteli.

Přejít do kategorie Nástěnné osvětlení

 

 

Stojací lampy do obývacího pokoje

K sedací soupravě je osvědčeným společníkem stojací lampa. Podle stylu interiéru zvolte její jednoduché nebo výraznější provedení. Stojací lampu vybírejte také podle toho, k jakému účelu ji budete převážně používat. Tento oblíbený doplněk interiéru dodá příjemné světlo ke čtení a dalším činnostem. Nebo může sloužit i jako zajímavá světelná dekorace, konkrétně LED stojací lampy vás totiž překvapí tím, jak různě mohou být tvarované. Co se týče pohodlí, velmi komfortní je dotykové ovládání, má jej například stojací lampa Tentacle se stmívačem.

Stojací lampa Tentacle Duo s dotykovým stmívačem Elegantní stojací lampa Zenta   Stojací lampa Maiko má rustikální dřevěný stojan  Zajímavá LED stojací lampa Louvre


Pokud jste si vybrali stojací lampu, zkuste si najít i stolní lampičku ve stejném provedení (do vyhledávacího pole nahoře na stránce zadejte název lampy, potažmo kolekce). Dekorativní stolní lampy rozzáří váš konferenční nebo odkládací stolek a rovněž jako nástěnné osvětlení a stojací lampy navodí pěknou atmosféru.

 Originální stolní lampa Jeeves  Elegantní stolní lampa Elyssa  Překvapivá LED stolní lampa Soller Stolní dekorativní lampa Holly

 

Opět máte na výběr od lampiček jednoduchých tvarů, přes elegantní nebo rustikální až po originální, prostorově zajímavé provedení LED stolních lamp

Podívejte se na naše stolní a stojací lampy

 

 


Obývací pokoj se stolními lampami Soprana Solid

 

Designové a dekorativní osvětlení

Kromě své základní funkce má osvětlení i funkci estetickou. Jinak řečeno, dobře zvolené osvětlení slouží jako zdroj světla, ale také zároveň příjemně na pohled a jako dekorativní prvek interiéru, který pozvedne jeho celkové působení. Designová svítidla pracují jak s tvarem, barvami, povrchem a strukturami, tak se světlem samotným.

Designové osvětlení VITA si hraje s tvarem stínidla, který se inspiruje tvary přírodnin. Záleží už jen na vás, zda k němu přidáte trojnožku a vytvoříte stolní či stojací lampu, nebo zavěsíte ze stropu pomocí závěsné sady. S designovým osvětlením VITA si prostě vyhrajete; většinu typů stínidel kompletujete sami podobně jako skládačku. Se svým dílem se určitě rádi pochlubíte návštěvám, protože výsledek vypadá velice pěkně a řekněte sami, kolik lidí se může předvést vlastnoručně sestaveným designovým svítidlem? :-)

Podívejte se na svítidla VITA

 

 


Svítidla Alva VITA dodací obývacímu pokoji pocit vzdušnosti a lehkosti


Pokud mluvíme o dekorativním osvětlení, podívejme se i na LED pásky. Jsou totiž úžasně variabilní a velmi vhodné pro podsvěcovaní různých ploch a nábytku. Nebo z nich můžeme sestavit zajímavé světelné instalace pomocí profilů. Na stěnu obývacího pokoje je jako stvořený Duo Profil. Je to dvojitý T profil, díky kterému vytvoříte dvoustranné světelné efekty. Je už jen na vás, zda budou pásky svítit ve stejné (bílé) barvě světla, nebo jestli si naopak vyhrajete s efektními barevnými kombinacemi RGB LED pásků.

Komfort při sledování filmů či sportu si můžete zvýšit podsvícením televize díky USB LED páskům v sadě připravené k okamžitému zapojení. Systém je jednoduchý pro instalaci, a podsvícení pak už jen ovládáte pomocí dálkového ovládání přímo ze své oblíbené pohovky.

Světelné instalace LED pásků v profilech Duo Profil Prožijte nový rozměr sledování televize  Náladové osvětlení LED pásky MaxLED Paulmann

 

Podívejte se na LED pásky

 

Inteligentní osvětlení

Od dálkového ovládání je to již krok směrem k „chytrému osvětlení“, které nabízí nepřeberné funkce svícení. Tyto systémy osvětlení můžete ovládat přímo ze svého chytrého telefonu či tabletu (ale také zároveň dálkovým ovládáním) a vybíráte tak odstíny a barvy, programujete různá upozornění, režimy osvětlení, nastavujete světlo podle oblíbených fotografií, filmů, hudby... Jednoduše vytváříte barevnou atmosféru u sebe doma přesně podle svého přání a aktuální nálady.

Velice doporučujeme inteligentní systém Philips Hue, který všechny tyto možnosti nabízí. Objevte i jeho další funkce!

Inteligentní LED stolní lampa Beyond Philips Hue LED stolní lampa Wellness Philips Hue

 

stropni-svitidlo-reproduktor-led-accento-paulmann-esvetlo
Dalším zajímavým chytrým osvětlením jsou svítidla s integrovaným reproduktorem. Svou oblíbenou hudbu si tak můžete pustit přímo ze světla! Stropní svítidlo LED Accento můžete ovládat přes bluetooth, ovladač i vypínač, kromě hudby nastavujete i teplotu bílé barvy světla, plynule je stmíváte nebo využijte funkci nočního světla. Vyzkoušejte také mód hvězdné oblohy, které svítidlo také nabízí. Jednak si užijete pohodlí, jednak zapůsobíte na každou návštěvu. :-)

Podívejte se na chytré osvětlení

 

Pomocné osvětlení

Vraťme se ještě na chvíli k dekorativní funkci světla. Svítidlo nebo světlo samo o sobě může být velmi efektní. Co když ale chceme zdůraznit nějaký jiný dekorativní předmět? Uděláme to jednoduše - opět pomocí světla. Velmi pěkně vypadá například osvětlená knihovna. Jednak se nám budou hřbety knih lépe číst, jednak na knihovnu jako výrazný doplněk interiéru upoutáme pozornost. Využijeme k tomu bodovky zapuštěné do stropu těsně před knihovnou.

Dalším dekorativním prvkem, který stojí za to esteticky pozvednout vhodným nasvícením, jsou fotografie, obrazy, plakáty a další nástěnná výzdoba. Pro jejich osvětlení se vyrábí speciální svítidla nad obrazy. Dopřejte svým obrázkům světlo a přitáhněte k nim zasloužený obdiv.

Svítidlo nad obrazy Galeria Remus LES s vypínačem  Osvětlení nad obrazy Galeria Wolbas LED s vypínačem Svítidlo nad obrazy LED Block Paulmann Svítidlo nad obrazy Galeria Paulmann

 

Podívejte se na osvětlení obrazů

 

 

třešnička na závěr: Světelné krby

Kdo by si nepřál mít ve svém obývacím pokoji krb? Takové romantice při plápolajícím ohni se těžko něco vyrovná... Jenomže ne vždycky máme možnost mít krb doma, zvlášť pokud bydlíme v bytě. Máme pro vás však skvělou alternativu a to světelné krby Glen Dimplex. Efekt plamene a lehkého kouře je tak reálný, že je těžké jej rozeznat od skutečného ohně. Narozdíl od něj však elektrický krb nekouří, nevzniká popel a ani dřevo nemusíte obstarávat.

Designové, elegantně řešené moderní elektrické krby Dimplex plní především dekorativní úlohu, avšak mohou sloužit i pro vytápění.

Podívejte se na světelné elektrické krby

Moderní světelné elektrické krby Glen Dimplex vypadají naprosto luxusně

Společně jsme si prošli různé úrovně osvětlení obývacího pokoje. Začali jsme hlavním osvětlením, pokračovali vedlejším a dali si pár tipů i na dekorační a designové osvětlení. Tím však možnosti rozhodně nekončí. K osvětlení obývacího pokoje můžete využít například i lankové nebo kolejnicové systémy a spoustu dalších svítidel.

Nyní se můžete vrhnout na revizi stávajícího osvětlení svého obýváku nebo začít plánovat nové. Pokud budete chtít, rádi vám s tím pomůžeme.

 

 

Zpátky na rozcestník Jak vybrat osvětlení do bytu a domu.

Další články o osvětlení si můžete přečíst také v našem Magazínu.

Tento web používá soubory cookie. Procházením webu souhlasíte s jejich používáním. Více zde.