Zákaznická podpora je vám k dispozici každý pracovní den od 9 do 17 hod. na tel. 727 946 827 nebo info@esvetlo.cz

Jak vybrat osvětlení kanceláře a domácí pracovny?

Ať už pracujete v zaměstnání, jste na volné noze nebo v současné době nepracujete, v každém případě více či méně častěji potřebujete zasednout k počítači a něco vyřídit, napsat či se věnovat studiu nebo nějaké zábavě. Záření monitoru není příliš dobré pro oči a rozhodně je potřeba mít další světelný zdroj. Podívejme se nyní spolu na to, jaké zvolit osvětlení pracovního stolu a vůbec celé domácí kanceláře, aby váš zrak netrpěl.

Kancelářská lampa stmívatelná LED

Centrální osvětlení domácí kanceláře

Pokud se bavíme o domácí kanceláři, ta většinou bývá součástí jiné místnosti, nejčastěji obývacího pokoje či ložnice. V tom případě zůstává hlavní osvětlení pokoje přizpůsobeno primárnímu účelu celého pokoje. V případě ložnice je to světlo vhodné pro odpočinek, tedy teplá bílá barva (teplota chromatičnosti 2700 K), u obýváku by mělo být přizpůsobeno kromě relaxace také zábavě (3000 K).

Je-li místnost určena k více účelům, tedy například zahrnuje-li i pracovní kout, doporučujeme vybrat osvětlení s nastavitelnou teplotou barvy bílého světla, abyste mohli světlo uzpůsobit aktuální situaci. Taková stropní svítidla zároveň velmi jednoduše ovládáte pomocí dálkového ovládání nebo aplikace ve svém telefonu. Už žádné vstávání k vypínači...

Tokyo led stropní svítidlo na dálkové ovládání
Tokyo 50W led stropní svítidlo na dálkové ovládání
Samurai led stropní svítidlo na dálkové ovládání
Samurai 30W led stropní svítidlo na dálkové ovládáníCo můžeme jen a jen doporučit, je chytré osvětlení Philips Hue. Stropní závěsné svítidlo Hue Cher nebo stropní přisazené svítidlo Hue Still má přímo 4 přednastavená světelná schémata: Povzbuzení, Koncentrace, Čtení nebo Relaxace. Zajistěte si svou pozornost a koncentraci a zvolte si osvětlení podle vlastní potřeby...

Inteligentní osvětlení stropní Philips Hue Cher
Stropní závěsné svítidlo Hue Cher
Stropní, nástěnné svítidlo Hue Still
Stropní přisazené svítidlo Hue Still

 
stropni-svitidlo

Stolní lampy na pracovní stůl

Základem osvětlení pracovního stolu je kvalitní stolní lampa. Doporučujeme LED lampy s teplotou chromatičnosti světla nejméně 3000K, což znamená bílé světlo. Chcete-li podpořit své soustředění, zvolte si ještě bělejší barvu světla. Můžete pokračovat až do hodnoty 6500 K, což je bílé denní světlo. Velmi praktické jsou lampičky, u kterých lze teplotu chromatičnosti volit podle potřeby. Pár takových máme v nabídce a jsou našimi zákazníky velmi žádané. Kromě už uvedené funkce zároveň můžete využít plynulé stmívání a ještě si u svícení nabít telefon ve vestavěné zdířce pro usb napájení.