Zákaznická podpora je vám k dispozici každý pracovní den od 9 do 17 hod. na tel. 727 946 827 nebo info@esvetlo.cz

Jak vybrat osvětlení ložnice?

Ložnice pro nás znamená pohodlí, útulnost a kvalitní odpočinek. Během vybavování ložnice myslíme obvykle nejdříve na pohodlnou postel a příjemné ložní prádlo, popřípadě šatní skříň. Je to zcela pochopitelné. I když v ní nejvíce času trávíme spánkem, přesto potřebujeme i další vybavení, jako je právě osvětlení. Ať už je to hlavní osvětlení, lampičky na nočních stolcích nebo například osvětlení šatníku. Pojďme si spolu projít, jak osvětlení ložnice správně vybrat a jaké máme možnosti.

Osvětlení ložnice má podtrhnout její útulnost

Hlavní světla do ložnice

Jako hlavní osvětlení se hodí stropní svítidla a lustry do ložnice. Stropní svítidla můžeme vybrat v přisazené nebo závěsné variantě. Obvykle je elektrický vývod pro připojení svítidla veden ze středu místnosti, takže tam většinou svítidlo umisťujete. Případně můžete využít jiný systém uchycení stropních svítidel, například PadLED.

PadLED systém stropního osvětlení s téměř neviditelnými kabely
PadLED systém stropního osvětlení s téměř neviditelnými kabely

Přisazená stropní světla do ložnice

Přisazená stropní svítidla jednoduchého plochého tvaru jsou nenápadnou variantou stropního osvětlení ložnice. Dnes už existují chytrá svítidla, která můžete ovládat pomocí dálkového ovládání a nastavovat tak teplotu barvy nebo intenzitu světla, zapínat mód nočního světla či hvězdného nebe, a dokonce si pouštět hudbu.

Stropní svítidlo KIANA s efektem hvězdného nebe  

Stropní svítidlo COSTELLA s efektem hvězdného nebe

Stropní LED svítidlo BALLA

Stropní svítidlo KIANA s efektem hvězdného nebe Stropní svítidlo COSTELLA s efektem hvězdného nebe Stropní LED svítidlo BALLA

 

Kromě kulatého tvaru je oblíbený i tvar hranatý, nejčastěji čtvercový. Svítidlo nemusí být jen hladké, zajímavě vypadají i různé vzory, tvary a doplňky jako například skleněné ozdoby nebo gravírování. Taková svítidla jsou nenáročná na prostor a zároveň pěkně doplní celou místnost.

Stropní LED svítidlo BOIS

Stropní LED svítidlo MIRA

Stropní LED svítidlo COLMAR
Stropní LED svítidlo BOIS Stropní LED svítidlo MIRA Stropní LED svítidlo COLMAR

 

Přejít na stropní svítidla

 

Lustry do ložnice

LED přisazené stropní svítidlo CYRANOPokud máte v ložnici dostatečně vysoké stropy, můžete sáhnout po prostorově výraznější variantě přisazeného stropního svítidla. Celou místnost to pěkně osvěží a vnesete do ní další designový prvek. Vybírat můžete také mezi závěsnými svítidly a délku závěsu upravit podle potřeby.

Závěsné svítidlo MEDO RING 
Závěsné svítidlo MEDO RING

zavesne-do-loznice

 

Nástěnné zápustné sádrové svítidlo SPIRITVedlejší osvětlení ložnice

Jako doplňkové osvětlení ložnice můžete využít různé bodovky, zápustná a spotová svítidla. Hodí se zejména pro osvětlení různých detailů místnosti nebo jako dodatečné osvětlení.

Dobře poslouží také nástěnná svítidla. Jestliže v ložnici máte již jiné výraznější doplňky, můžete sáhnout po nenápadných sádrových svítidlech. Ta je možné přetřít stejnou interiérovou barvou, jakou mají stěny ložnice, a tím svítidla samotná prakticky téměř zmizí. Díky tomu ale krásně vynikne hra světel a stínů a vytvoří zajímavý efekt.

TIP: Pokud vás sádrová svítidla zaujala, můžete si o nich přečíst rovnou celý článek Sádrová svítidla - decentní i kreativní, tón v tónu i color blocking.

Velmi elegantní jsou nástěnná svítidla s mléčným sklem, které vydávají teplé rozptýlené světlo, díky němuž se budete cítit příjemně, protože navodí pocit relaxace.

Nástěnné svítidlo LEDA Nástěnné svítidlo ZIBO Nástěnné svítidlo ESTANTE
Nástěnné svítidlo LEDA Nástěnné svítidlo ZIBO Nástěnné svítidlo ESTANTE


Přejít na nástěnná svítidla

 

Světlo nad postel

Noční stolek a lampička jsou téměř nerozlučná dvojka. Lampičku si rozsvěcíme jako orientační světlo, když jdeme do postele, ale zároveň si u ní někdy chceme ještě chvíli číst. Jak tyto dva požadavky na funkci svítidla na noční stolek řešíme? Obvykle volíme nějakou střední cestu, tedy větší stolní lamu na noční stolek.

Stolní lampa RISTRA
Stolní lampa RISTRA

Pokud však nechcete přistupovat ke kompromisu, doporučujeme pořídit světla dvě. Jedno čtecí s přímým zaměřením kuželu světla a druhé vydávající příjemné rozptýlené světlo. Tato dvě světla mohou být zpracovaná do dvou samostatných svítidel, ale také obě jen do jednoho. Výsledek pak vypadá opravdu elegantně a promyšleně.

Světlo nad postel NAPIA II Světlo k posteli NAPIA
 Nástěnné svítidlo NAPIA II
Nástěnné svítidlo NAPIA


Pokud máte ve své ložnici barevné stěny nebo výrazné doplňky, může být někdy problém sehnat barevně sladěné osvětlení. V tomto případě můžeme doporučit řadu NAPIA, která mimo jemnější odstíny nabízí - v případě svítidel poměrně netradiční - i vínovou či matnou zelenou.

NAPIA bílá Napia česaný hliník NAPIA perleťová zlatá NAPIA červená NAPIA černá NAPIA zelená
NAPIA bílá NAPIA česaný hliník  NAPIA perleťová zlatá NAPIA červená NAPIA černá NAPIA zelená


Přejít na nástěnná čtecí svítidla 

Stojací lampa BERIT

stojací lampy do ložnice

Možná patříte mezi ty šťastlivce, kteří mají v ložnici vlastní koutek se svým oblíbeným křeslem, kde se občas uvelebí a začtou se do knihy. K takovému pohodlnému křeslu patří i stojací lampa, abyste na stránky knihy dobře viděli. Není nad to se večer aspoň na chvíli pohodlně usadit a s šálkem čaje nebo sklenkou vína v ruce si přečíst pár stránek. Jak si na ně posvítit?

Oblíbené jsou stojací lampy se dvěma světelnými zdroji, kdy jeden svítí směrem nahoru do prostoru nad lampou a vydává rozptýlené světlo, druhý pak vytváří užší kužel světla a slouží právě pro čtení. Elegantnější jsou však stojací lampy pouze s jedním stínidlem. Ta bývají různě tvarovaná, stejně jako rameno může mít různé provedení. Radost udělají stojací lampy s rovnou nohou, populární jsou ale i elegantní velká oblouková ramena. Stejně tak si můžete vybrat různé trojnožky nebo polohovací ramena.

Stojací lampa TENORA černáStojanová lampa TENORA černá Stojanová lampa SOPRANA BOW bíláStojanová lampa SOPRANA BOW bílá Stojací lampa SOPRANA TRIPOD bíláStojanová lampa SOPRANA TRIPOD bílá

 
Přejít na stojací lampy

Chytré osvětlení v ložnici

Pokud máte v ložnici svoje opravdové útočiště, kde rádi trávíte svůj volný čas, vyplatí se vám investovat do chytrého osvětlení. Světlo můžete ovládat i na dálku a nemusíte kvůli tomu přerušovat činnost, které se právě věnujete. Navíc máte možnost nastavit různou intenzitu nebo i barvu světla. Využijte všech možností osvětlení budoucnosti, které se pomalu, ale jistě začíná prosazovat na trhu.