Zákaznická podpora je vám k dispozici každý pracovní den od 9 do 17 hod. na tel. 727 946 827 nebo info@esvetlo.cz

Jak vybrat stojací lampy?

Stojací lampy jsou velmi užitečným pomocníkem, pokud potřebujeme více světla například na čtení ve svém oblíbeném křesle. Stropní nebo závěsné svítidlo v tomto případě často nestačí, jelikož rozptyluje světlo po celé místnosti, a právě stojací lampy zaručí nejen přímé kvalitní osvětlení stránek knihy, ale také navodí příjemnou atmosféru. Lze si vybrat i stojací lampy se stmívačem, které umožňují nastavit intenzitu světla podle toho, zda si čteme anebo zda chceme relaxovat. Taková stojací lampa je velice praktická svou víceúčelovostí a vhodně doplní osvětlení každé místnosti.

Stojací lampy se hodí do obývacích pokojů, ložnic i pracoven. Stojací lampy většinou vybíráme spíše subtilní a nenápadné, vysoké a štíhlé, často v elegantním designu. Je to proto, aby v prostoru nerušily a také aby nezabíraly příliš mnoho místa, a místnost tak opticky nezmenšovaly. Takové stojací lampy jsou oblíbené pro snadnou manipulaci. Pokud však chceme, můžeme vybrat i masivnější stojací lampu, která se stane výrazným prvkem a bude poutat pozornost a může také působit velice luxusním dojmem.

Při výběru stojací lampy přemýšlíme, pro jaký účel bude nejvíce využívána. Pokud si u ní budeme číst, je dobré, aby měla nastavitelné rameno nebo alespoň aby vyzařovala světlo dolů. Do pracovní či studijní stojací lampy vybíráme LED světelný zdroj (žárovku) se studenou barvou světla (3000-4000K). Chceme-li stojací lampu spíše pro doladění celkového rázu místnosti nebo pro navození příjemné atmosféry, můžeme sáhnout po některé designové stojací lampě. Poskytuje rozptýlené světlo, které může být v kombinaci se stínidly různých tvarů i z rozličných materiálů velice efektní. Do designové stojací lampy vybíráme zdroj (žárovku) spíše v teplé barvě světla (kolem 2700K), ale není to pravidlem.

Tento web používá soubory cookie. Procházením webu souhlasíte s jejich používáním. Více zde.
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení