Zákaznická podpora je vám k dispozici každý pracovní den od 9 do 17 hod. na tel. 727 946 827 nebo info@esvetlo.cz

Jak vybrat stojací lampy?

Stojací lampy jsou velmi užitečným pomocníkem, pokud potřebujeme více světla například na čtení ve svém oblíbeném křesle. Stropní nebo závěsné svítidlo v tomto případě často nestačí, jelikož rozptyluje světlo po celé místnosti, a právě stojací lampy zaručí nejen přímé kvalitní osvětlení stránek knihy, ale také navodí příjemnou atmosféru. Lze si vybrat i stojací lampy se stmívačem, které umožňují nastavit intenzitu světla podle toho, zda si čteme anebo zda chceme relaxovat. Taková stojací lampa je velice praktická svou víceúčelovostí a vhodně doplní osvětlení každé místnosti.

Stojací lampy se hodí do obývacích pokojů, ložnic i pracoven. Stojací lampy většinou vybíráme spíše subtilní a nenápadné, vysoké a štíhlé, často v elegantním designu. Je to proto, aby v prostoru nerušily a také aby nezabíraly příliš mnoho místa, a místnost tak opticky nezmenšovaly. Takové stojací lampy jsou oblíbené pro snadnou manipulaci. Pokud však chceme, můžeme vybrat i masivnější stojací lampu, která se stane výrazným prvkem a bude poutat pozornost a může také působit velice luxusním dojmem.

Při výběru stojací lampy přemýšlíme, pro jaký účel bude nejvíce využívána. Pokud si u ní budeme číst, je dobré, aby měla nastavitelné rameno nebo alespoň aby vyzařovala světlo dolů. Do pracovní či studijní stojací lampy vybíráme LED světelný zdroj (žárovku) se studenou barvou světla (3000-4000K). Chceme-li stojací lampu spíše pro doladění celkového rázu místnosti nebo pro navození příjemné atmosféry, můžeme sáhnout po některé designové stojací lampě. Poskytuje rozptýlené světlo, které může být v kombinaci se stínidly různých tvarů i z rozličných materiálů velice efektní. Do designové stojací lampy vybíráme zdroj (žárovku) spíše v teplé barvě světla (kolem 2700K), ale není to pravidlem.

Tento web používá soubory cookie. Procházením webu souhlasíte s jejich používáním. Více zde.