Zákaznická podpora je vám k dispozici každý pracovní den od 9 do 17 hod. na tel. 727 946 827 nebo info@esvetlo.cz

Jak vybrat stolní lampy?

Stolní lampy patří spolu s nástěnnými nebo stropními svítidly k základním svítidlům domácnosti. Jejich funkce je jak praktická, pracovní lampy zajistí kvalitní osvětlení na pracovní stůl, tak estetická, stolní lampičky s příjemným světlem pomáhají relaxaci po náročném dni. V nabídce máme lampy na stůl v originálním i klasickém designu. Mají různé tvary i stínidla, obvykle v několika variantách nebo barevném provedení.

Na pracovní stůl se hodí zejména pracovní lampy s LED zdrojem. Pro práci a koncentraci je dobré využít studenou barvu světla (3000-6500K). Stolní lampy do pracovny mají různými způsoby polohovatelná ramena, aby bylo možné mít světlo přesně tam, kde je potřeba, a abychom na práci dobře viděli. Jsou skutečně variabilní, některé nabízené typy můžeme podle potřeby i stmívat, regulovat teplotu chromatičnosti atd. Hlavním účelem pracovních lamp je kvalitně osvětlit pracovní plochu. Velice vhodnou volbou jsou lampy Philips Eye Care, které světlo rovnoměrně rozprostírají do většího prostoru. Tím efektivně přispívají k lepší soustředěnosti a snižují namáhání očí způsobené oslňujícím světlem, které bývá u většiny lamp koncentrované přímo pod ní. I lampy na pracovní stůl je přes jejich účelovost a praktickou funkci vhodné vybrat v příjemném designu.

Stolní lampa JOS 4W Stolní LED lampička 8W Stolní lampa Move LED 5W

Stolní lampičky do ložnice v sobě mísí praktickou i dekorativní funkci. Pokud si při ní čteme, potřebujeme, aby kužel světla pohodlně dopadal na stránky knížky. Pro tento účel se hodí vyšší stolní lampy nebo lampičky s klipem, který můžeme umístit například na čelo postele. Jestliže stolní lampičku v ložnici využíváme spíš pro orientaci nebo k dekoraci, nemusíme tolik lpět na směru vyzařovaného světla a můžeme zvolit některou designovou stolní lampu. Do ložnice a do míst určených k odpočinku volíme do stolní lampy zdroj s teplou barvou světla (kolem 2700K).

Svítidlo na skřipec 40W   Stolní lampa Toledo 40W
 

Dětské stolní lampy můžeme opět rozčlenit na pracovní a dekorativní. Stolní lampa na dětský pracovní stůl musí splňovat stejná kritéria jako standardní pracovní lampa a je důležité věnovat patřičnou péči jejímu výběru, aby si děti nekazily oči a také aby si vytvářely správné návyky, které je budou provázet po celý život. Pracovní lampu musíme umístit na opačnou stranu, než jakou rukou dítě píše, aby si nestínilo. Do dětského pokoje je dobré umístit i dekorativní stolní lampičku se zdrojem světla v teplé bílé barvě. Takové světlo nebude dítě před spánkem rušit a naopak mu pomůže se po náročném dni zklidnit a pomalu se připravit ke spánku.

LED stolní svítidlo Letadla LED stolní lampička modrá
Tento web používá soubory cookie. Procházením webu souhlasíte s jejich používáním. Více zde.
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení