Zákaznická podpora je vám k dispozici každý pracovní den od 9 do 17 hod. na tel. 727 946 827 nebo info@esvetlo.cz

Jaký tvar žárovky zvolit? Klasický, svíčku nebo reflektor?

Témata: LED žárovky, jak vybrat žárovku, světelné zdroje,žárovky klasický tvar,žárovky tvar lustr,žárovky tvar svíčka,žárovky tvar koule,žárovky tvar reflektor,žárovky do bodovek, zápustná svítidla, závěsná svítidla , Nowodvorski, designové žárovky, Nanoleaf

Pokud jsme vybrali odpovídající závit (viz článek Patice? Závit?), můžeme se směle pustit do volby správného tvaru žárovky. Obrázky nám napoví. Tvar do jisté míry závisí na tvaru a velikosti stínidla, někdy můžeme zvolit více variant podle osobní preference. Rozlišujeme 6 tvarů světelných zdrojů:

1. Klasický - napodobuje tvar klasické žárovky, jak jej všichni dobře známe. Narozdíl od nich jsou nové žárovky díky LED technologii velmi úsporné. Jestli však máte vzhled starých žárovek opravdu rádi, můžeme vám doporučit žárovky značky Nowodvorski , řadu Philips Deco Classic nebo řadu Panasonic NC.

    • Tip: pokud toužíte po něčem opravdu speciálním, máme něco pro milovníky vintage i moderního přístupu. Porovnejte rozdíl:

Dekorativní žárovky Nowodvorski Nanoleaf


2. Lustr - vypadá jako mezičlánek klasického tvaru a úzké podoby žárovky (tj. svíčky). Je o něco menší než klasický tvar. Uplatnění má ve většině svítidel, kromě těch s nejužžšími stínidly. U každé žárovky v naší nabídce jsme pro jistotu uvedli i rozměry v milimetrech.


3. Svíčka - čistý úzký design zdroje ve tvaru svíčky můžeme umístit do úzkých stínidel. Čiré LED svíčky (CL, clear) jsou typickým příkladem, že světelný zdroj může být krásný i zhasnutý. Je jako dělaný do otevřených svítidel. Do uzavřených svítidel zase stačí žárovky s mléčným sklem (FR, frozen).


4. Koule - je výborná do širokých závěsných stínidel. Mléčné žárovky (FR, frozen) poskytují efekt rozptýleného světla. Budete se cítit příjemně a pohodlně. Stejně jako u svíček je tento tvar velmi pěkný a můžeme jej využít v otevřených svítidlech.


5. Reflektor - obvykle jej najdeme ve spotových svítidlech. Od bodovek jej rozeznáme tak, že jsou delší a mívají závity E27 nebo E14. Světelný tok vyzařují směrově v menších úhlech, nejčastěji pod úhlem 36°.

 

6. Bodovka - používá se do zápustných svítidel nebo do stolních lampiček. Obsahuje patici, nejčastěji GU10 nebo GU5,3. Tvarově odpovídá klasickému halogenovému zdroji. Stejně jako reflektor nesvíti všemi směry, ale vydává světlo v podobě kuželu. Což je užitečné, pokud potřebujeme světlo nasměrovat především do jednoho místa.


Seznámili jsme se se základními tvary žárovek. Byl vám článek užitečný? Podívejte se na další zajímavé návody v kategorii jak vybrat osvětlení do bytu a domu.

Pokud si čímkoli nebudete jistí, obraťte se na nás. Rádi vám pomůžeme.


(Zuzana Zicháčková)

Tento web používá soubory cookie. Procházením webu souhlasíte s jejich používáním. Více zde.
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení