Zákaznická podpora je vám k dispozici každý pracovní den od 9 do 17 hod. na tel. 727 946 827 nebo info@esvetlo.cz

Jak vybrat osvětlení na zahradu?

V rámci venkovního osvětlení se na zahradu často zapomíná. Obvykle vídáme jeden či dva solární zápichy a to je vše. Zahrada však skýtá daleko větší možnosti. Už jenom kvůli péči a času, který její údržbě věnujete...
 
Buďte na svou zahradu hodní a dopřejte jí kvalitní osvětlení, ať její krása vynikne i večer. Co upoutat více zasloužené pozornosti na precizně sestřižený trávník? Nebo ukažte, jak krásně jste osázeli své květinové záhony. Máte svůj oblíbený ovocný strom? Těšte se z něj i za dlouhých večerů při posezení venku.
Jak vybrat venkovní osvětlení
 

Co všechno můžeme na zahradě osvítit?

Ve své zahradě se můžete cítit jako v ráji. Stačí zapojit pár promyšleně umístěných svítidel a nálada zahrady se rázem změní. Užijte si klidné posezení (nebo super párty) a prožijte nezapomenutelné večery...
 
Inspirujte se následujícími tipy, co všechno je možné pěkně osvítit:
 
 

Při výběru svítitdel na zahradu, prosím, nezapomínejte na to, že je potřeba dodržet doporučený stupeň ochrany IP (IP44 až IP69). Podrobněji si přečtěte v našem článku Jak vybrat venkovní osvětlení?. Najdete tam další zajímavé informace i video.

Solární světla na zahradu

Tento druh svítidel patří právem mezi nejoblíbenější svítidla na zahradu. Výborně pomocí nich nasvítíte cestičky a chodníčky. Můžete je dát do trávy, do jemného štěrku atd. Solárními lampami snadno osvětlíte každé zákoutí, a tak zamezíte možnosti zranění. Solární LED zápustná svítidla skvěle pomáhají při orientaci. A jsou úžasným dekorativním prvkem.

  • Můžete je přemisťovat podle libosti, neinstalují se pomocí žádných kabelů atd.
  • Jsou energeticky nenáročná, jelikož nespotřebovávají žádnou elektrickou energii.
  • Snadno se udržují a mají dlouhou životnost.
Zemní zápustné svítidlo Solar kruhové Pojezdové svítidlo led Zemní zápustné svítidlo Solar čtvercové

 

Další variantou jsou odolná pojezdová svítidla. Zapustí se do země a snesou větší váhu. Bývají na 230V a ohledně bezpečné instalace radíme obrátit se na elektrikáře.

Přízemní svítidla se zápichem

Dekorativní svítidla s bodcem snadno umístíme do půdy. Velmi se osvědčila zejména při osvětlení keřů a rostlin nebo malých dekorací. Mají nastavitelnou hlavici, takže světlo lehce zaměříte přesně tam, kde jej potřebujete. Svítidla se zápichem a stupněm ochrany IP 65 můžete včlenit do kompozice jezírka či potůčku. Vypadá to velice hezky. Posaďte se poblíž a dejte si sklenku vína... Prostě skvělá relaxace.

Zahradní svítidla sloupky

Sloupková svítidla jsou takovou nestárnoucí klasikou ve venkovním osvětlení. Mužete vybírat jak z tradičních tvarů, tak z modernějších pojetí stojanových svítidel. Toto osvětlení se skvěle vyjímá u chodníků a cestiček. Podle stylu zahrady či cesty můžete volit buď rustikální masivní provedení, nebo elegantnější subtilní.

Třešničkou na dort - tedy vlastně na zahradu se vzrostlými stromy - je závěsné svítidlo Plenum Swing. Má hák, díky němuž jej snadno zavěsíte na větev. Co uspořádat posezení s přáteli nebo romantiku ve dvou? :-)

Svitidlo Plenum Swing závěsná antracit Svitidlo Plenum Swing závěsná antracit
 

Pokud si s osvětlením zahrady nevíte rady, není nic jednoduššího, než nás nezávazně kontaktovat. Rádi poradíme.

 

Zpátky na rozcestník Jak vybrat osvětlení do bytu a domu.

Tento web používá soubory cookie. Procházením webu souhlasíte s jejich používáním. Více zde.
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení