Zákaznická podpora je vám k dispozici každý pracovní den od 9 do 17 hod. na tel. 727 946 827 nebo info@esvetlo.cz

Jak vybrat osvětlení na zahradu?

V rámci venkovního osvětlení se na zahradu často zapomíná. Obvykle vídáme jeden či dva solární zápichy a to je vše. Zahrada však skýtá daleko větší možnosti. Už jenom kvůli péči a času, který její údržbě věnujete...
 
Buďte na svou zahradu hodní a dopřejte jí kvalitní osvětlení, ať její krása vynikne i večer. Co upoutat více zasloužené pozornosti na precizně sestřižený trávník? Nebo ukažte, jak krásně jste osázeli své květinové záhony. Máte svůj oblíbený ovocný strom? Těšte se z něj i za dlouhých večerů při posezení venku.
Jak vybrat venkovní osvětlení
 

Co všechno můžeme na zahradě osvítit?

Ve své zahradě se můžete cítit jako v ráji. Stačí zapojit pár promyšleně umístěných svítidel a nálada zahrady se rázem změní. Užijte si klidné posezení (nebo super párty) a prožijte nezapomenutelné večery...
 
Inspirujte se následujícími tipy, co všechno je možné pěkně osvítit:
 
 

Při výběru svítitdel na zahradu, prosím, nezapomínejte na to, že je potřeba dodržet doporučený stupeň ochrany IP (IP44 až IP69). Podrobněji si přečtěte v našem článku Jak vybrat venkovní osvětlení?. Najdete tam další zajímavé informace i video.

Solární světla na zahradu

Tento druh svítidel patří právem mezi nejoblíbenější svítidla na zahradu. Výborně pomocí nich nasvítíte cestičky a chodníčky. Můžete je dát do trávy, do jemného štěrku atd. Solárními lampami snadno osvětlíte každé zákoutí, a tak zamezíte možnosti zranění. Solární LED zápustná svítidla skvěle pomáhají při orientaci. A jsou úžasným dekorativním prvkem.

  • Můžete je přemisťovat podle libosti, neinstalují se pomocí žádných kabelů atd.
  • Jsou energeticky nenáročná, jelikož nespotřebovávají žádnou elektrickou energii.
  • Snadno se udržují a mají dlouhou životnost.
Zemní zápustné svítidlo Solar kruhové Pojezdové svítidlo led Zemní zápustné svítidlo Solar čtvercové

 

Další variantou jsou odolná pojezdová svítidla. Zapustí se do země a snesou větší váhu. Bývají na 230V a ohledně bezpečné instalace radíme obrátit se na elektrikáře.

Přízemní svítidla se zápichem

Dekorativní svítidla s bodcem snadno umístíme do půdy. Velmi se osvědčila zejména při osvětlení keřů a rostlin nebo malých dekorací. Mají nastavitelnou hlavici, takže světlo lehce zaměříte přesně tam, kde jej potřebujete. Svítidla se zápichem a stupněm ochrany IP 65 můžete včlenit do kompozice jezírka či potůčku. Vypadá to velice hezky. Posaďte se poblíž a dejte si sklenku vína... Prostě skvělá relaxace.

Zahradní svítidla sloupky

Sloupková svítidla jsou takovou nestárnoucí klasikou ve venkovním osvětlení. Mužete vybírat jak z tradičních tvarů, tak z modernějších pojetí stojanových svítidel. Toto osvětlení se skvěle vyjímá u chodníků a cestiček. Podle stylu zahrady či cesty můžete volit buď rustikální masivní provedení, nebo elegantnější subtilní.

Třešničkou na dort - tedy vlastně na zahradu se vzrostlými stromy - je závěsné svítidlo Plenum Swing. Má hák, díky němuž jej snadno zavěsíte na větev. Co uspořádat posezení s přáteli nebo romantiku ve dvou? :-)

Svitidlo Plenum Swing závěsná antracit Svitidlo Plenum Swing závěsná antracit
 

Pokud si s osvětlením zahrady nevíte rady, není nic jednoduššího, než nás nezávazně kontaktovat. Rádi poradíme.

 

Zpátky na rozcestník Jak vybrat osvětlení do bytu a domu.

Tento web používá soubory cookie. Procházením webu souhlasíte s jejich používáním. Více zde.