Zákaznická podpora je vám k dispozici každý pracovní den od 9 do 17 hod. na tel. 727 946 827 nebo info@esvetlo.cz

Jak vybrat závěsná svítidla?

Závěsná svítidla jsou často dominantou místnosti, ale pokud nejsou dobře vybraná, mohou být buď neadekvátně veliká, nebo naopak malinkatá, a tím zbytečně znehodnotí design pokoje. Abyste závěsná svítidla dobře vybrali, musíte se zamyslet nad doplňky a rozložením celého pokoje a zvážit, která by design podtrhla a zároveň také posloužila jako kvalitní zdroj světla.


Při výběru správné závěsné lampy se musíte zamyslet hlavně nad adekvátní velikostí. Pokud máte vysoký strop, měli byste mít dlouhé závěsné svítidlo, které může být zároveň mohutné. K vysokému stropu se hodí klasický lustr, který může svým vzhledem pozvednout celý design pokoje. Také musíte zvážit, nad co chcete závěsné svítidlo umístit. Pokud je to například jídelní stůl, závěsné svítidlo by mělo jeho design podtrhnout, ne ho přehlušit svou velikostí. Měli byste se řídit pravidlem, že šířka závěsného svítidla by měla být 50 % šířky stolu, nad který ho chcete umístit.

Závěsné svítidlo RENOIR 40 závěsná oranžová 230V E27 60W


ASPRO závěsná černá chrom 230V E27 60W


ASTON 28 závěsná česaný hliník 230V E27 60W


 


Další faktor při výběru závěsného svítidla je jeho styl. Pokud zařizujete dětský pokoj, měl by tomu odpovídat i styl svítidla. Dají se koupit různé styly dětských lamp s pohádkovými hrdiny, nebo stačí klasická lampa, ale třeba v růžové barvě pro holčičku a v modré pro chlapce. Pří výběru závěsného svítidla si nejdříve pokoj pořádně prohlédněte a zamyslete se, co Vás zaujme jako první. Je to určitá barva, nebo materiál? Pokud ano, je to předmět, se kterým byste měli svítidlo sladit.


Barevná závěsná svítidla se hodí do prostor, které chcete oživit, nebo jim dodat dramatický nádech. Do tradičně zařízeného pokoje se naopak hodí tradiční lustry různých vzorů a dekorací. Vždy ale pamatujte na to, že závěsné svítidlo musí splňovat i funkční prvek a mělo by dodat dostatek světla . Závěsné svítidlo proto vždy vybírejte pečlivě i podle toho, jak moc světla budete v místnosti potřebovat, neboť může splňovat funkci jak dekorativní, tak i praktickou.

Tento web používá soubory cookie. Procházením webu souhlasíte s jejich používáním. Více zde.
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení