Zákaznická podpora je vám k dispozici každý pracovní den od 9 do 17 hod. na tel. 727 946 827 nebo info@esvetlo.cz

Domov - 30. března 2015 (tištěné vydání)

Utrácet za „ledky“?

Právě jsme koupili starší dům a dost nás to finančně zatížilo. Manžel chce ale nyní utratit velkou sumu peněz za takovou malou věc, jako jsou LED žárovky. Vyplatí se vůbec tato investice? Osobně si myslím, že stačí klasické úsporky nebo zkrátka nějaké levnější světelné zdroje...

Ludmila M., Mělník

 

Vzhledem k výši počáteční investice se zdá, že výdaj za nové žárovky není nutný a stačí zakoupit obyčejné světelné zdroje. Opak je pravdou.

 

Ceny nejúspornějších světelných zdrojů s LED technologií se dnes pohybují kolem 200 Kč za kus, což je o více než 30 % méně než před několika měsíci, zároveň i výsledná spotřeba se díky vývoji LED technologie neustále snižuje a úspora na každém zdroji je tedy mnohem vyšší. LED žárovky mají například oproti halogenovým velkou výhodu v životnosti a úspoře elektřiny. Svítí okamžitě a disponují vyšším počtem spínacích cyklů a koncentrovaným světlem v potřebném vyzařovacím úhlu – nesvítí tedy do zbytečných míst. Navíc nehřejí, neobsahují rtuť a hlavně mají vysokou životnost, takže nemusíte řešit komplikace s jejich výměnou.

 

Díky těmto faktorům můžete do LED žárovek při vybavení domácnosti bez zábran investovat, jelikož se Vám všechny peníze vrátí formou úspory elektrické energie přibližně do roka a půl. Přitom Vám LED zdroje vydrží až 15 let. Nebojte se tedy investice, protože po několika měsících už budete jenom šetřit a na žárovkách vydělávat.

 

Bc. Michael Urban, poradensko-prodejní portál eSvětlo.cz

Zdroj: Časopis Domov - tištěné vydání, 30. března 2015

Tento web používá soubory cookie. Procházením webu souhlasíte s jejich používáním. Více zde.