Zákaznická podpora je vám k dispozici každý pracovní den od 9 do 17 hod. na tel. 727 946 827 nebo info@esvetlo.cz

Living.cz - 6. června 2016

Vracíte se v noci domů, zahrada i předzahrádka jsou temné, akorát tak o něco zakopnout. Přitom stačí podél cest zapíchnout orientační světla, která vám označí, kudy jít. Skvělou volbou jsou solární svítidla, která ani není potřeba zapínat, protože se po setmění samy rozsvěcejí. Další variantou jsou sloupková a zápustná světla s ovládáním u vstupní branky nebo připojená na pohybový senzor.

Solární osvětlení – nenáročná alternativasolarni-zapich-paulmann-outdoor-special-line-ufo-rgb-led-esvetlo

Nenáročná svítidla, která si žijí vlastním životem. Přes den čerpají energii ze slunečního záření. Když se setmí, jejich senzory zareagují a pak se automaticky rozsvítí. Jejich velkou výhodou je, že nepotřebují příkon elektrické energie. Nemusíte tedy rozkopávat zahradu pro přívod kabelu. Zároveň jejich provoz nic nestojí.

Další předností, kterou jistě oceníte, je jejich snadné přemisťování. Skládají se ze solárního článku na vršku, akumulátoru a světelného zdroje na zapichovacím podstavci. A protože nejsou závislé na elektrickém vedení, můžete je umístit, kamkoli budete chtít. Znamená to také, že je můžete přes zimu schovat dovnitř, uchránit je před mrazy a prodloužit tak jejich životnost.

Jsou vhodná především k menším zahradním cestičkám a velmi snadno je využijete i pro nasvícení záhonů či skalky.

Sloupková světla pro náročné

Populární druh zahradních svítidel, u kterého můžete vybírat z mnoha tvarů, materiálů i velikostí. Můžete si jimi nejen v noci osvětlit příjezdové cesty a zahradní chodníčky, ale zároveň se přes den stanou pěkným designovým doplňkem zahrady.

Mají mírný světelný rozptyl, který je dostačující pro orientaci potmě, ale neomráčí vysokou intenzitou světla.

„K malým a úzkým cestičkám postačí nižší sloupky. Naopak ke vchodům na terasu, brankám nebo garážím, kde je třeba osvítit větší plochu, doporučuji použít sloupky vyšší,“ říká Zuzana Zicháčková z poradensko-prodejního portálu eSvětlo.cz.

sloupkove-svitidlo-venkovni-big-white-profesional-new-pol-esvetlo venkovni-svitidlo-sloupkove-cone-esvetlo venkovní-sloupkove-svetlo-big-white-profesional-rusty-slot-esvetlo

Zápustná světla můžete přejet autem

Tato svítidla se zapouštějí nebo pokládají do trávníků, skalek i příjezdových cest. Pomáhají s lepší orientací v tmavých místech zahrady nebo okolo zdí domu. Využívají se obvykle LED světelné zdroje, které mají dlouhou životnost, takže se nemusíte bát časté výměny žárovky.

„Na příjezdové cestě se nebojte využít tzv. pojezdová světla. Mají vysoký stupeň krytí a odolají tak i tlaku projíždějícího automobilu. Nejlépe vám poslouží, pokud jejich rozsvěcení propojíte s pohybovými senzory,“ navrhuje Zuzana Zicháčková z eSvětlo.cz.

paulmann-pojezdove-svitidlo-esvetlo sloupkove-venkovni-svitidlo-rendl-ponder-esvetlo

 

Celý článek si můžete přečíst na http://www.living.cz/zahrada/orientacni-svetla-aneb-osvetleni-prijezdove-cesty-a-zahradnich-cesticek.html

Tento web používá soubory cookie. Procházením webu souhlasíte s jejich používáním. Více zde.
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení