Zákaznická podpora je vám k dispozici každý pracovní den od 9 do 17 hod. na tel. 727 946 827 nebo info@esvetlo.cz

ProŽeny.cz - 11. dubna 2017

Koupelna: Skvělý make-up? Neřešte líčidla, důležité je světlo

K dobrému pocitu přispívá i pěkný make-up, a tomu zase prospěje vhodné světlo. Na co myslet v první řadě?

Osvětlení zrcadla
Abyste vypadaly půvabně bez ohledu na denní či noční hodinu, myslete na správné osvětlení zrcadla.

Mít zrcadlo u okna a využít přirozené světlo je ideál, ale ne vždy se dá realizovat. Pak přichází na řadu umělé osvětlení.

Zvětšovací zrcátka

Existuje mnoho typů zvětšovacích zrcátek, jak stolních, tak nástěnných, napevno přichycených, s pohyblivým kloubem, jednostranných, oboustranných… Jde o prima pomůcku zejména pro ženy, které nemají zrak jako rys. „Ostatním je k líčení zakazuji. Nikdo vás takhle přísně se zvětšovacími skly při denních činnostech nevidí,“ vysvětluje Petra Šestáková, vizážistka firmy Oriflame.

Krásná přes den

Mnohé dámy se líčí v koupelně. Ty bývají bez oken, takže se musí vhodně nasvítit. „Pro denní líčení je ideální LED žárovka nebo jiný světelný zdroj, který se svou barevností blíží dennímu světlu, tudíž nejméně zkresluje. Teplota barvy světla neboli chromatičnosti se vyjadřuje v kelvinech. Doporučuji používat žárovku se 4000 K či vyšším číslem,“ uvádí Zuzana Zicháčková z poradensko prodejní společnosti eSvětlo CZ.

U světelného zdroje si ještě všímejte hodnoty CRI neboli indexu podání barev. Ta vypovídá o věrnosti zobrazení barev pod umělým světelným zdrojem, ve srovnání s tím, jak se barvy jeví na přirozeném světle. Obecně se do interiéru doporučuje CRI nad 80, a ani světlo u zrcadla, u něhož se líčíte, by nemělo být výjimkou (v tomto případě platí – více je lépe).

Osvětlení zrcadla

Kromě centrálního světla v místnosti je třeba nasvítit zrcadlo. Některá jsou podsvícená už z výroby, například po obvodu rámu. A pokud ne, pak se zrcadlo nasvěcuje ze stran. Někdo jiný doporučuje shora, další obě varianty.

„Osvětlení zrcadla připomínající obrácené písmeno U, tedy ze stran i shora, je optimální. I přesto, že některé ženy můžou mít kvůli svítidlu umístěnému na horní hraně zrcadla či nad ní dojem kruhů pod očima. Stačí však zvednout bradu a ,kruhy´ zmizí,“ vysvětluje kosmetička Hana Bednářová. Zásadní je, aby vás světlo neoslňovalo a nevytvářelo stíny.

Myslete rovněž na materiál svítidla, například mléčné sklo dokáže světlo rovnoměrně rozptýlit.

K velkému zrcadlu se hodí přidat i menší, například kosmetické Bela

Líčení do společnosti

Make-up pro večerní příležitost je výraznější. Většinou se pak pohybujete v prostředí s tlumenějším osvětlením. A podobně byste měly přistupovat k samotnému líčení – pro ně je vhodnější světelný zdroj s teplotou chromatičnosti okolo 2700 kelvinů (teplé žluté světlo), index podání barev opět nad 80. Takto můžete mít nasvícené zrcadlo u toaletního stolku v ložnici. A kdyby ne a líčily jste se v koupelně, finální výsledek ještě zkontrolujte v místnosti, kde používáte teplé žluté světlo.


Různé situace vyžadují různé světlo.


Světelná lišta Mirror Regula může mít podle typu tři nebo pět světelných zdrojů (zdroj světla se dokupuje zvlášť). Například lišta s pěti zdroji, cena 999 Kč.

Celková revize

Máte hotový make-up, účes, jste oblečené a chystáte se k odchodu? Je jedno, zda jdete ráno do práce nebo večer do společnosti – celková revize zevnějšku před velkým zrcadlem se hodí vždy. Není podstatné, zda na sebe mrknete do stojacího zrcadla, nebo toho, které je součástí šatní skříně či předsíňové stěny. Každé potřebuje osvětlení. Tady nejsou pravidla tak striktní jako v případě líčení, ale opět platí: jen centrální svítidlo v daném prostoru nestačí.

„Například nahoru na předsíňovou stěnu lze instalovat bodovky nebo LED pásek. Ten můžete rovněž využít i k zrcadlu šatní skříně,“ připomíná Zuzana Zicháčková. Nakonec ještě zkontrolujte boty, ale ty si určitě obouváte už vyčištěné.


Zdroj: https://www.prozeny.cz/magazin/bydleni-a-zahrada/interier-a-nabytek/51456-koupelna-skvely-make-up-nereste-licidla-dulezite-je-svetlo

 

 

 

Tento web používá soubory cookie. Procházením webu souhlasíte s jejich používáním. Více zde.
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení