Zákaznická podpora je vám k dispozici každý pracovní den od 9 do 17 hod. na tel. 727 946 827 nebo info@esvetlo.cz

Výhranasedm.cz - 21. března 2015

Jak osvětlit koupelnu?

Když se ráno chystáte vyrazit mezi lidi, nejdůležitější položkou není překvapivě make-up, ale správná žárovka. Ať už se chystáte použít bronzer, udělat si smokey eye, nebo jít cestou přirozeného vzhledu, žárovka je vaší alfou a omegou.

Nejlepší osvětlení pro aplikaci líčení je samozřejmě denní světlo, ale málokdo má doma možnosti mít stolek na líčení proti oknu, a tak musí postačit koupelna. Ostatně, stolek vás v temných ranních hodinách stejně nezachrání a zase by přišla na řadu lampička. Takže se musíme spolehnout na žárovku a i když to zní jako banální záležitost, výběr by měl být pečlivější, než myslíte.

Michael Urban z poradensko-prodejního portálu eSvětlo.cz k tomu říká: „Pro líčení a oblékání je ideální žárovka, která se barevností blíží dennímu světlu, protože to je světlo, které nejméně zkresluje. Teplota světla je vyjádřena v kelvinech. Čím vyšší hodnota kelvinů, tím se teplota světla přibližuje dennímu světlu, takže hledejte 4 000 K a více. Je to informace, která je uvedena na každé kvalitní žárovce. Také je zde důležitý faktor podání barev, CRI index. Tento index určuje, o kolik jsou barvy zkresleny oproti skutečnosti. Proto bych do koupelny doporučoval světelné zdroje s vyšším podáním barev v kombinaci s vyšší teplotou světla.“

Další důležitý bod je dobře se rozhodnout, kam světlo umístit, protože žárovka by měla zářit přímo na vás a neházet stíny shora, nebo ze strany. K tomu jsou ideální zrcadlová osvětlení, nebo přibližovací zrcátka, přidělaná pohyblivým ramenem ke stěně. S tím můžete hýbat a dosáhnete tak nejlepšího osvětlení. Přímé světlo vám pomůže udělat ze sebe tu bohyni, která na meetingu oslní a na večírku bude zářit.

Celý článek si můžete přečíst zde: http://www.vyhranasedm.cz/jak-osvetlit-koupelnu/

Tento web používá soubory cookie. Procházením webu souhlasíte s jejich používáním. Více zde.