Zákaznická podpora je vám k dispozici každý pracovní den od 9 do 17 hod. na tel. 727 946 827 nebo info@esvetlo.cz

Jak vybrat vánoční osvětlení

vanocni-osvetleni-na-vanocni-stromecek-esvetloNeoddělitelnou součástí tajemné atmosféry vánočních svátků jsou světýlka. Ať už jsou to ta v dětských očích nebo ta, která se každý rok rozzáří na vánočních stromečcích, girlandách a různých dekoracích. Klasické voskové svíčky mají své nepopsatelné kouzlo a uplatnění naleznou především na adventním věnci nebo jako doplňkové osvětlení štědrovečerní večeře. Je však vhodné použít spíše elektrické vánoční osvětlení, neboť je daleko bezpečnější a také trvanlivější. Pojďme se podívat, na co bychom neměli při výběru led osvětlení vánočního zapomenout.

Světelné vánoční řetězy

Vánoční řetězy dnes zdobí téměř každý vánoční stromek. A nejen to, dají se použít také na zdobení oken (z vnitřní strany) nebo je lze volně zavěsit na zeď atd. Při výběru řetězů bychom měli na obale zkontrolovat, zda jsou vyrobeny ze zdravotně nezávadných materiálů a zda splňují bezpečnostní normy. Dnes se již běžně prodávají LED světelné vánoční řetězy, které zaručí nízkou spotřebu energie a tím i úsporu financí.

Světelný řetěz volíme v dostatečné délce, a pokud si nejste jistí, raději zkupte delší než kratší, aby vám pak na stromečku kus nechyběl. Co se týče barevnosti, můžete zvolit pestrobarevný světelný řetěz, mnohem elegantnější je však jednobarevný, ať už ve studené bílé nebo teplé bílé barvě světla. Mnohem snáze k němu pak budete ladit další (světelné i nesvětelné) dekorace.

3D světelné vánoční dekorace

LED osvětlení venkovní vánoční SobLED osvětlení venkovní vánoční MedvídekKouzelnou novinkou jsou 3D vánoční dekorace, které jakoby byly vytvořeny z jiskřícího ledu a sněhu. Zimní atmosféru tak vykouzlíte i tehdy, když zrovna nenapadne sníh. Což je výborné například v těch oblastech, kdy sníh padá zřídkakdy nebo tam, kde se moc dlouho neudrží, například ve městech. Tyto dekorace jsou velice krásné, vkusné a přitom praktické, jelikož se po sezoně snadno uklidí. Některé lze i rozložit, a tak při uskladnění zaberou poměrně málo místa.

Světelná zvířátka a postavičky vypadají opravdu skvěle a můžete jimi ozdobit interiér i exteriér po celou zimu, nejen na období svátků. Použité LED diody ušetří energii a vaši peněženku. O to víc můžete investovat do dárků. :-) Udělejte radost sobě i dětem! Vybírat můžete hned z několika zvířatek i postaviček. Patří mezi ně v současné době oblíbení sobi či lední medvídci. Součástí této zimní party je i zářící anděl nebo veselý sněhulák.

Venkovní vánoční osvětlení

Vánoční svítící dekorace venkovní využijete, pokud vlastníte terasu, zahradu či pokud si chcete vánočně osvětllit dům. Venkovní vánoční světla musí splňovat náročnější kritéria co se týče odolnosti vůči změnám počasí, stupeň ochrany IP by měl být minimálně IP44. Vánoční atmosféru můžete vytořit nejen světelnými řetězy (vhodnými pro venkovní použití), ale i světelnými led hadicemi, rampouchy či závěsy. Vždy je dobré si dobře rozmyslet délku jednotlivých dílů a nejlépe si k tomu nakreslit názorný obrázek. Na co také nesmíme zapomenout, je myslet na napájení a volit dostatečnou délku přívodního kabelu.

Tipy pro umístění venkovního vánočního osvětlení:

  • LED osvětlení venkovní vánoční Andělstřecha