Zákaznická podpora je vám k dispozici každý pracovní den od 9 do 17 hod. na tel. 727 946 827 nebo info@esvetlo.cz

Čelovka na běhání dá sportu nový rozměr

Běhání je radost a také skvělé odreagování po těžkém dni. Před západem slunce ale často kvůli práci a dalším povinnostem nestíháme ani kratší běh. A tak nezbývá, než vyběhnout za tmy. S příchodem léta je navíc běh v pozdních večerních hodinách, kdy konečně přicházejí osvěžující teploty, mnohem příjemnější.

Ideální součástí výbavy pro běh potmě je čelovka na běhání. Potřebujete totiž nejen vidět pod nohy, ale také být viděn pro vlastní bezpečnost. Při výběru vhodné svítilny je třeba zohlednit základní kritéria – hmotnost, výdrž a svítivost.


Pokud chcete používat čelovku výhradně pro běh, stěžejní vlastností pro vás bude hmotnost. Čím lehčí příslušenství na sobě budete mít, tím méně vás samozřejmě bude omezovat v pohybu. 

Solight čelová LED svítilna na běhání a na kolo, 1x 3W, 3x AAA  wh18 - eSvětlo.cz Malá hmotnost čelovky ovšem bývá vykoupena menší svítivostí, obvykle okolo 150–200 lm, což odpovídá asi 20W obyčejné žárovce. Pro kratší běhy v parku je to ale plně dostačující.

Čelovky s takovými parametry mají ještě další výhodu – nízkou cenu.

Delší výdrž dovolí zkušenějším běžcům vydat se na dlouhé trasy beze strachu, že čelovka po určité době zhasne. Díky pokročilé technologii jsou v tomto ohledu nejlepší LED čelovky s n ízkou spotřebou .

Zdrojem energie může být buď vlastní akumulátor, který používají nabíjecí čelovky, nebo AAA baterie, které jsou univerzální, a koupíme je téměř všude.

Do obtížnějšího terénu je vysoká svítivost u čelovky důležitým měřítkem výběru stejně jako u každé jiné baterky. Větší dosvit vám zaručí lepší viditelnost a orientaci v prostoru, a budete se tak cítit bezpečněji. Některé dosahují svítivosti až 600 lm, což odpovídá asi 50W žárovce. S takovou svítilnou si můžete dovolit běhat i po temných lesních pěšinách.

Nároční uživatelé ocení multifunkční čelovku, která může být využita i jako LED svítilna na kolo, ale i jako turistická baterka.

Každý běžec si musí sám zvolit parametry , podle kterých si vybere tu nejvhodnější čelovku. Je proto dobré si předem rozmyslet, jak často a jakým způsobem ji bude využívat.

Přejeme mnoho naběhaných kilometrů!

 

Tento web používá soubory cookie. Procházením webu souhlasíte s jejich používáním. Více zde.
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení