Zákaznická podpora je vám k dispozici každý pracovní den od 9 do 17 hod. na tel. 727 946 827 nebo info@esvetlo.cz

Jak vybrat světlo na kolo?

Vidět a být viděn. To je podstata cyklo osvětlení.

Cyklista je ze zákona povinen mít za tmy a za snížené viditelnosti (šero, mlha, déšť apod.) rozsvícený přední bílý světlomet a zadní světlo červené barvy. Při jízdě na kole byste měli být nepřehlédnutelní, aby si vás ostatní řidiči včas všimli a mohli předejít jakékoliv srážce. Kvalitně osvětlené kolo vám může zachránit život.


Přední a zadní LED blikačky
by měly být samozřejmostí v jakémkoliv prostředí. Pro splnění zákonné povinnosti jsou plně dostačující a zároveň vám poslouží jako základní bezpečnostní prvek. Pro skutečnou bezpečnost a dostatečnou viditelnost je ovšem vhodné sadu svítilen na kolo ještě rozšířit. Na vedlejší a temnější silnice si totiž bezpečnostní blikačkou neposvítíte, zde již potřebujete výkonnou svítilnu.

Do sady k blikačkám přidejte přední LED svítilnu na kolo.Ta obsahuje mnohem více diod, takže vám prodlouží dohled a zviditelní chodce, tmavé díry či kanály. Můžete si ji připevnit na řídítka, ale také na helmu. Případně můžete využít multifunkční svítilnu, která vám skvěle poslouží nejen na kole, ale i při dalších sportech nebo práci na zahradě.

Mimo město a pro off-roadové nadšence je obecně potřebná co nejvyšší svítivost. To znamená přední svítilna silnější než 1000 lumenů a široký kužel světla, abyste při jízdě viděli všechny možné nástrahy. S další svítilnou s úzkým paprskem na cyklistické helmě pak ještě lépe odhalíte nerovnosti členitého terénu.

 

 

 

Tento web používá soubory cookie. Procházením webu souhlasíte s jejich používáním. Více zde.